I když se Wellington ujal vedení těsně před poločasem, byla pro ně vyřešena jedna klíčová taktická otázka – jak zastavit levou stranu Brisbane? Roar dokázal vytvořit většinu utkání vlevo, hlavně kvůli pohybu Dimitriho Petratosa, ale Wellingtonův tvar, když se bránili, hráli také v rukách hostitelů. Když Brisbane získala V hlubokých oblastech vypadali, že se hrají zezadu, zatímco Wellington vypadal, že vyvíjí tlak a vyhrát míč zpět v nebezpečných pozicích. Při použití tlaku se Roly Bonevacie rychle přesunul na Lukáše Brattana, aby mu zabránil dostat míč z jeho center-backs ve vesmíru, Burns by tlačil na James Donachie a McGlinchey by sledoval Jerome Polenz.Ale na Wellingtonově pravici, vlevo Brisbane, otázka, kdo přijme, kdo je trochu těžší odpovědět. Roy Krishna nastoupil do startovní pozice mezi Lukem DeVerem a levým zpátečkem Corey Brownem, ale když byl DeVere v držení, Krišna by udeřil svůj běh a zavřel míč. Vince Lia by pak udělal krok k Marcovi McKayovi. Tento vzorek zanechal Browna, protože volný muž pro Brisbane a Petratos využil plné výhody, když jeho plný chrbát zatlačil nahoru a upadl mezi linky na centrální pozice Získání vlastnictví ve vesmíru. Nadvázaný na pravé straně, Wellingtonův Michael Boxall si nebyl jistý, jestli bude následovat Petratos nebo vyzvednout Browna, jak postupuje.

Toto přetížení bylo také zdůrazněno pozicemi, které Brisbane dva nejhlubší midfielders – McKay a Brattan – přijmout.Oba hráči se ponořili do hlubokých a širokých pozic. To umožnilo jejich plným chrbátům tlačit dále na hřišti a také nechalo mezitím mezi Lia a Bonevacia, aby se Petratos dostal do držení míče. Hlavní otázkou, kterou položil Wellington, bylo, jak by zastavil Petratos z Brisbane, aby se dostal do prostoru poté, co přišel z levé strany. Ilustrace: Strážce Austrálie

A to bylo přesně to, co Petratos dělal v nárůstu Brisbane je pátý-minutový cíl. Když Brisbane hrál zezadu, Petratos byl schopen se dostat do držení, když DeVere rozdělil Bonevacku a Liu.Boxall si uvědomil, že se Petratos přestěhoval do ústředního postavení a místo toho vystoupil, aby vybral Browna, ale když se Petratos otočil a otočil se kupředu, Brown se rozběhl do prostoru za Boxallem, předtím, než přešel k Andriji Kaluderovicové, .

Tento taktický vzor představoval problémy pro Wellingtona brzy a Petratos byl často schopen přijmout držení ve vesmíru a měl řadu dobrých střelbových příležitostí v první polovině.

Jako zápas Lia a Boxallová se začala snažit vyřešit problém, komunikovat mezi sebou o tom, kdy Boxall vystoupil a následoval Petratos, a když Lia odtáhla a vzala ho.

Přetížení přesto zůstalo, což je důvod, proč nám dážď vyloupil tak zajímavý finále za 20 minut.Trenér Wellington Ernie Merrick to určil a změnil se jen pár minut před opuštěním – přináší Alex Rodriguez na Roy Krishna a přesune se na 4-4-1-1. Foto: Guardian Austrálie

To znamená, že Wellington by mohl zápasit s Brisbane levou stranou, když Rodriguez zvedl Browna, Lia pokračovala v McKay a Boxall a hrála jasnější roli proti Petratosovi.

Bohužel, déšť zasáhl a nebyli jsme schopni zjistit, jestli tato změna zapříčinila tok útoků Brisbane doleva, nebo aby viděli, jak se na tuto změnu rozhodli samotáři. Namísto toho pro všechny Brisbaneovy pozitivní hromadné hromady zůstalo ztráty jejich jmen a Wellington, kteří v žádném případě nebyli nejlepší ve velmi vyrovnaném a zábavném startovním půlku, prodloužili vedení až na čtyři body.