Dokončite tretie miesto v skupine po neúspešnom poslednom výpadku v Grécku a Arsenale sa po prvýkrát od roku 2000 ocitnú v európskej sekundárnej váze. Toto je najpravdepodobnejší výsledok pre tím, ktorý napriek niektorým nedávnym neúspechom , musia sa stále považovať za šance na víťazstvo v Premier League. Chuck v novom roku obnovenie v Európe, a že šanca ustupuje ešte ďalej.

Európa “kolo 32” začína 18. februára. Pre Arsenal to vyústilo do vyhliadky na výlet na niektoré modrne motivované európske zázemie pred troma ligovými Bet365 stavky online zápasmi za týždeň, ktorý zahŕňa výlety do Manchesteru United a Tottenhamu.Boj cez to a jarné behu, zdroj tak často sezónne šetriaceho priebehu, by mohol obsahovať až deväť ďalších stredných týždňov a dodatočné rozmazanie programov nedeľnej popoludňajšej ligy.

Všetko v snahe získať trofej, ktorá sa zdá byť škodlivá pre anglické tímy vo všeobecnosti. Minulý rok Tottenham odohral 10 zápasov v Ligovej Európe a v nasledujúcich zápasoch v Premier League klesol o 14 bodov (sedem ďalších na konci mája by im dalo štvrté miesto). Everton klesol o 16 bodov po prepojení ligy Európy. V tejto sezóne Liverpool klesla o deväť.Pocit širšieho európskeho vírusu je prítomný aj inde: zo šiestich predstaviteľov Premier League v posledných troch rokoch, traja zmenili manažéra pred začiatkom nasledujúcej sezóny.

“Chceme to vziať vážne, “Per Mertesacker tento týždeň trval na tom, že koniec hry Ligy majstrov, ktorá doteraz priniesla tri porážky zo štyroch zápasov. Napriek tomu je tu plazivé presvedčenie, šepot na okraji, že Arsenal by bol lepšie, ak by nejakým Unibet stavkovanie online spôsobom získal jasný pohľad – remízu a stratu by to urobil – aby sa Zagreb posunul na tretie miesto v skupine F, v procese zarábajúc sa za “blbý” späť na pevninu. A napriek všetkému presvedčivému tmu je to len hľadanie najužšieho obrazu.Faktom je, že existuje oveľa viac dôvodov, vrátane očividného záujmu, aby Arsenal nielen vstúpil do Európy s radosťou, ale bral to veľmi vážne. Prvá je možno najdôležitejšia; fanúšikovia ako víťazné trofeje. Bolo tu tendencia prehliadať hmatateľné dosiahnutie víťazstiev FA Cupu, ako keby sa počítajú len “hlavné” trofeje s miliardármi. Pre tých, ktorí skôr podporujú skôr ako kritizujú svoj tím, nie je nič ako vyhrávať pohár. A Arsenal by mal strednú šancu vyhrať Europa, zatiaľ čo oni majú (ľúto) žiadnu šancu na výhru Ligy majstrov. Okrem toho existujú širšie domáce obavy. Ospravedlňujem sa znovu Ale áno, musíme hovoriť o koeficientu.Predstava, že Európska liga bude škodlivá pre Arsenal, prehliada skutočnosť, že ignorovanie Ligy Európy by mohlo byť oveľa horšie. Matematika tu je veľmi jednoduchá. Anglicko sú teraz tri body nad Talianskom v tabuľke Uefa, ktoré si v minulom roku vyžiadalo šesť bodov. Najlepšia nedávna sezóna Premier League, 2011-12, keď boli štyri body mimo Serie A, zmizne budúci rok. Taliansko vedie v nasledujúcich troch obdobiach. Výsledkom toho je, že buď Anglicko prekoná svoje prsty a dúfa, že Juventusov úspech v minulom roku bol blip. Alebo niekto niekde niečo urobí v jednej súťaži Uefa stále naozajstné nebezpečenstvo, že stratí štvrtý bod Ligy majstrov. Kto by táto stále vzdialená katastrofa najviac poškodila nedávnu podobu?Arsenal.

Toto je skutočná motivácia nielen pre vstup do Európy, ale aj pre to, aby sme ju brali vážne. Arsenal skončil štvrtý krát šesťkrát za desať rokov av tomto období nikdy nebol vyšší ako tretí. V rovnakom období skončili päťkrát päťkrát. Je samozrejmé, že obaja majú najlepšie predpoklady na to, aby si robili sami seba a navzájom láskavosť. Víťazstvo, alebo dokonca semifinále by znamenalo, že budúcnosť Ligy majstrov oboch klubov je oveľa bezpečnejšia. Každé víťazstvo sa počíta v tabuľke bodov. Víťazstvo v Európe je o 13 bodov viac ako v posledných 16; alebo inými slovami rozšírený sinecure na štvrtom mieste.

To nie je žiadna malá záležitosť. Veľká časť peňazí, prestíž a trvalý záujem sa investuje do tohto štvrtého jackpotu.Ak by sa Arsenal dostal do Európy, zdá sa byť pravdepodobné, že by boli medzi silnejšími tímami (so všetkými očakávanými odmietanými vylúčením zodpovednosti) v súťaži. Vzhľadom na zmysel osvieteného komerčného záujmu Arsene Wenger, ktorý by ho teraz podhodnotil, by to bolo nesmierne kontraproduktívne. Nehovoriac o veľmi neočakávanom zrada domácej ligy v momente potreby. Facebook Twitter Pinterest Uefa rozhodne, že akceptuje doping, hovorí Arsène Wenger.

A to je naozaj najlepší argument pre zvinovanie rukávov a správne napínanie na najväčšom cíničku Uefy. Anglický futbal má tu nešťastnú nedávnu históriu.V prvých 13 sezónach Uefa Cupu anglický futbal poskytol piatich víťazov a dvoch porazených finalistov, od Spurs v Wolverhampton Wanderers až po vzrušenie Spurs v Anderlecht, Graeme Roberts a všetko to v roku 1984. Potom: nie toľko. Zásah Heyselovho bitia bol tvrdý. Šestnásť rokov prešlo pred ďalším víťazom Anglicka v Liverpoole v roku 2001. V 14 rokoch, odkedy Premier League poskytla len Middlesborough a Fulham ako porazených finalistov, plus veľmi zabudnuté bonusové víťazstvo Chelsea v roku 2013, bez ktorého by koeficient bojovania bol skutočne plné ustúpenie, na konci ktorého výsledný počet zamestnancov prináša pozitívne čítanie pre každého, kto s polovičným pohľadom na úpadok anglického národného družstva a nedostatok európskej hĺbky v Premier League všeobecne.

Keď Tony Parks vyhral vyhral Pohár Uefa pre Spurs pred 31 rokmi, iba 21 Angličanov sa hrá v finále Uefa Cup alebo Europa League. Z posledných 36 semifinálových sloty boli len tri kluby obsadené klubmi Premier League. Premier League skutočne si zaslúži štvrté miesto Arsenalu? Bolo by to zábavné náhoda, keby súčasné jednoznačné prenasledovanie futbalu Ligy majstrov (a hotovosti) viedlo k tomu, že cesta bola náhle zúžená tým, že sa nepodarilo dosiahnuť širšie. V skutočnosti zapnutie svetla na chvíľu sa zdá byť takmer nemožné, aby Arsenal vybral akúkoľvek inú cestu, ako sa snažiť čo najvyššie dosiahnuť v skupine F. Ale je tu oveľa väčšia motivácia, než len udržať vystúpenie. Ak to príde, vstup do druhého reťazca by sa mal skôr oslavovať než neúnavne.Európska liga si zaslúži náš oneskorený rešpekt. Ak je to len z veľmi zjavného dôvodu, že to teraz berieme vážne, je najlepší spôsob, ako sa v blízkej budúcnosti vyhýbať väčšiemu známenu.