Amélie Mauresmo uvedla, že její rozdělení s Andy Murray začalo “před nějakou dobou” a bylo nevyhnutelné, když si uvědomila, že nemůže “udělat věci” se světem No2, částečně kvůli jeho on-court chování. Andy Murray uvolněný Francouzské otevírání s malou pomocí od svého přítele Přečtěte si více Murray a Mauresmo oznámili tento měsíc “vzájemný” konec svého partnerství po téměř dvou letech spolupráce. Mauresmo je neochota věnovat tolik času koučování světa No2 po narození svého syna byl citován jako hlavní faktor, ale je nyní jasné, že tam bylo víc.

“Andy je složitý,” řekla L’Equipe v předvečer francouzského otevření. “Na hřišti může být opak toho, co je v životě. To může být matoucí. Byl jsem tam, abych vám pomohl. Měl jsem pocit, že nemůžu dělat věci.Měl jsem dojem, že jsme skončili tím, co by bylo možné udělat profesionálně. Došlo k závěru, že bude těžké pokračovat. “Právě jsem snížil počet týdnů návštěvnosti od posledního australského otevření a vlastně jsme spolu strávili jen málo času. Ukázalo se, že pro něj bylo těžké, nemohu mu pomoci. Ale toto rozhodnutí bylo zahájeno před nějakou dobou. “

Zeptal se na den v Miami Open, když seděla odděleně od boxu hráčů, Mauresmo řekl:” Nechci jít do detailů. Každý mohl vidět některé věci. Chtěla jsem, abych nebyl v krabičce hráčů.Chtěl jsem něco zkusit. “

Murray by pravděpodobně neměl argumentovat s podstatou toho – když požádal svého trenéra a záložního týmu, aby se přestěhoval z dvorce během zápasu na ATP World Tour Finals Londýně v loňském roce – ačkoli nikdy neinformoval, že existuje osobní problém s francouzským bývalým světem No1. Murrayův tábor viděl Mauresmovy poznámky a odmítl odpovědět, ačkoli je chápán jako uvolněný ohledně připomínek. Je nepravděpodobné, že by se Lendl zavázal k dalšímu trenéru, neboť otevřel svou vlastní koučovací akademii Florida a tráví spoustu času na golfovém hřišti.

V pátek Murray řekl, že může považovat podíl na práci pro Jamie Delgado, který pracoval jako asistent Mauresmu.Tim Henman, který řekl, že se o tuto práci nezajímá, minulý týden navrhl, aby Delgado, se kterým chodil do školy a který dlouho zná Murrayho, byl ideálním trenérem na plný úvazek.