Lídr nejvyšší italské fotbalové soutěže Serie A Juventus Turín prohrál v sobotním duelu 30. kola na půdě poslední Parmy 0: 1. Krizí zmítaný klub z města šunky a parmazánu zaskočil favorita, který tahal za kratší konec jen podruhé v ligové sezoně. Juventus naposledy v rámci Serie A nestačil ještě koncem října loňského roku na FC Janov, kterému na jeho půdě podlehl stejným rozdílem jako Parmě. Stará dáma v sobotu herny vybuchla, na podzim nad soupeřem vyhrál hladce 7: 0. O výsledku rozhodl jen Unibet osmnáctiletý José Mauri.

Po přesném zásahu mladého záložníka ze 61. min skončila 431 minut trvající série Juventusu bez inkasované branky. I po nečekaném výsledku jsou oba týmy na opačných pólech tabulky. Parma je beznadějně poslední, Juventus suverénně první.

Trenér Juventusu Massimiliano Allegri sice nepostavil nejlepší jedenáctku, protože chtěl dát některým hráčům volno či možnost na doléčení před úterním soubojem Ligy mistrů s Monakem, ale po setkání byl kritický. V dresu Turínčanov chyběly Álvaro Morata a Carlos Tévez, lýtko vystavilo stop Andrea Pirlo a virus Gianluigimu Buffonovi. “Dnes to byl pro nás důležitý zápas, ale někteří hráči to nepochopili. Neměli jsme kontrolu nad míčem a nezasloužili si vyhrát. Absence Unibet bonus některých hráčů není omluvou. Parma hrála s nadšením, my jsme prakticky nic neukázali,” prohlásil Allegri.

Trenér Parmy Roberto Donadoni se z vítězství v souboji proti Juventusu těšil až v desátém setkání v pozici kouče. “Tento výsledek v náročné sezoně je pro nás velkou odměnou. Každý si zaslouží absolutorium. Musím složit kompliment všem Unibet svým svěřencům,” tvrdil Donadoni. “Bylo pro mě ctí být kapitánem tohoto týmu v dnešním zápase. Na tento duel dlouho nezapomenu. I takové příběhy přináší sport,” prohlásil kapitán Parmy Massimo Gobbi.