Hrál se atraktivní hokej ve vysokém tempu s mnoha pěknými kombinačními akcemi a sedmi brankami. Takový byl úvodní duel české reprezentace v přípravě na květnové mistrovství světa v Praze a Ostravě proti Švédsku. Snad jedinou chybičkou krásy byl inkasovaný gól třináct sekund před třetí sirénou, kterým “Tre kronor” rozhodli o svém triumfu v poměru 4: 3.

Na tvářích Slovenská hokejistů bylo po setkání vidět zklamání. Až na hluché momenty v první polovině druhé třetiny byli Švédům bruslařský zdatným soupeřem a po většinu času i výrazně nebezpečnějším. Za stavu 3: 2 mohli hosty dorazit dalšími góly, ale své příležitosti propásli av závěru za ně pykal. “Byl to vyrovnaný zápas. Začali jsme dobře, měli jsme ideální pohyb, ale nevím co se stalo za stavu 2: 0. Přestali jsme bruslit, Švédové přidali. Výsledkem bylo vyrovnání na 2: 2. Přesilovky měli podstatně lépe než my, na tom musíme ještě zapracovat. Hokej se však divákům musel líbit, děkujeme jim za podporu a snad to bude příště lepší, “uvedl po setkání Ivan Baranka.

Prvním Slovenské střelcem v letošní přípravě v rámci Euro Hockey Challenge byl Patrik Lušňák. V 12. minutě dorazil do sítě vyražený puk po střele Deja a dodal svému týmu potřebný impuls. Po změně stran v druhé třetině byl však i při prvním přesném zásahu Švédů. Laco neudržel puk v lapačce a Lušňák ho následně nedokázal odpálit z brankoviště do bezpečí. “Janu to vypadlo, nevěděl jsem, kde je puk. Chtěl jsem ho odpálit, ale švédský hráč mě natlačil do něj. Byl to smolný gól, i takový je hokej,” smutně kývl hlavou útočník běloruského Junosť Minsk.

Dalším důležitým momentem bylo trestné střílení v polovině druhého dějství za vyrovnaného stavu 2: 2. K puku se ve středovém kruhu postavil faulovaný Ján Sýkora, který se snažil nájezd vyšperkovat položením si brankáře na led a následným zakončením efektním blafákem do forhendu. Již během pomalejší realizace však byl na Sýkorovi vidět vliv velmi rychlého tempa hry. “Hledal jsem plíce, trošku jsem je předtím ztratil,” pousmál se 24letý útočník Škody Plzeň a dodal: “Bylo to těžké, Švédové jsou na tom výborně po bruslařské stránce. Chybělo mi kousek štěstí, puk se otřel o tyč. Škoda toho . “