TURNAJ majsteriek | Svetová jednotka Nemka Angelique Kerberová porazila na tenisovom Turnaji majsteriek Rumunku Simona Halepová 6: 4, 6: 2 a po druhej výhre má blízko k semifinále. V druhom zápase Červené skupiny porazila Madison Keysová Slovenku Dominiku Cibulková 6: 1, 6: 4.

O dvoch semifinalistkách tak definitívne rozhodnú vo štvrtok záverečnej tretej zápasy. Kerberová má vďaka dvom výhram ako jediná situáciu vo svojich rukách a postup jej zabezpečí víťazstvo nad Keysová. Teoretickú šancu ale stále má aj Cibulková, ktorá je zatiaľ ako jediná bez výhry a vo 1xbet mobil štvrtok sa stretne s Halepovou.K nádej na postup musí Rumunku, ktorá má rovnako ako Keysová na konte jednu výhru, poraziť 2: 0 na sety.

Dvadsaťosemročná Kerberová dnes zvíťazila nad Halepovou už po štvrtýkrát z tohtoročných piatich vzájomných zápasov a nadviazala na úvodnú výhru nad Cibulková. Semifinále Masters si môže rodáčka z Brém zahrať pri štvrtej účasti prvýkrát v kariére.

“Zostala som v dôležitých momentoch pokojná a snažila som sa dobre podávať a hýbať sa. To bol kľúč k víťazstvu,” uviedla Kerberová. “Cítim sa dobre a veľa si verím,” dodala tohtoročnej šampiónka Australian Open a US Open.

Keysová potvrdila svoje dlhodobé štatistiky proti Cibulkovej, ktorú porazila aj vo štvrtom vzájomnom dueli.Američanka zápasu dominovala, pripísala si 26 víťazných úderov proti obyčajným šiestich súperky a nečelila ani jednému brejkbal.

V stredu čaká v Singapure druhý zápas Karolínu Pliskova, ktorá sa o druhú výhru stretne s Ruskou Svetlana Kuznecovová. </P >

Cibulková (7-SR) – Keysová (6-USA) 1: 6, 4: 6