Byl plnokrevný a zběsilý a na konci prvního ligového setkání mezi těmito horkými soupeři ve více než pěti letech se Steve Bruce mohl odrazit na remíze, která udržuje jeho neporažený rekord jako manažera Aston Villa a návrat do klubu, který hrál a podařilo se mu, že mu nepovede být bombardován zpíváním “hlavičky brambor”. Také to, co příznivci Birminghamu řídili Bruceovi cestu, když si prohlédl svou stranu u Burton Albion dříve v měsíci, a v předvečer této soutěže je 55letý vyzval je, aby přišli s kreativnější urážkou. Nakonec však většina těch, kteří naplnily toto místo, byli, jak to říkal Bruce, “kroutí” ve své odpovědi, že ho vidí v barvách nepřítele.Bylo to trochu boomu, když se Bruce objevil před startem, ale obecně se jejich snaha směřovala k podpoře hostitelů v derby, který se živil všem stereotypům. Tempo bylo dechové a bojovníci letěli v pravidelných intervalech – celkem bylo 28 faulů a 5 žlutých karet – a když to nebylo hezké, bylo to pohlcování a pro Birmingham bude litovat, že nedokázali porazit Villa od prvního příjezdu od ledna 2011 a první druhý střet mezi těmito druhými městskými stranami od roku 1987. Birmingham City v Aston Villa – v přehledech Více informací

Birmingham měl většinu držení – 61% – a vytvořil více šancí než jejich soupeři – 14 ve srovnání s pěti.Villa skutečně skončila s jediným úsilím na cíli – a také v nějakém stylu – a přinejmenším si hosté zasloužili, že vyrovnaný David Davis jim za 71 minut zajel.

“Jsem potěšen bodem ? Ne, ne opravdu, “řekl ředitel Birminghamu Gary Rowett. “Jsem potěšen, že se nám podařilo dostat zpět do hry poté, co jsme ovládli. Nepamatuji se příliš mnohokrát, když se Villa dostala ze své poloviny a my jsme měli opravdu silné šance. Hráči ukázali velkou touhu a úsilí. “Modrý nápor začal od startu a přístup byl dost jednoduchý – dostat míč nahoru k přednímu páru Claytona Donaldsona a Che Adamsa rychle a dovolit jim vynaložit co nejvíce nátlaku na druhou záda.V reakci na to stál pevně a těžce se soupeřil v případě levého záda Jordana Amaviho, který si rezervoval rozhodčí, Mike Dean, po pouhých třech minutách na výpad na Maikel Kieftenbeld.

Návštěvníci si zahráli protiútoky a vyvrcholili 29 minuty, když Gary Gardner vystoupil nad Donaldson a přesměroval volný kop týmu Jonathan Ayew do vzdáleného rohu sítě silným hlavičkou.Pro 24-rok-starý chlapec vilu a stoupenec akademie to bylo chvíli k zapamatování a on dělal to jasné tím, že závodí na stejný radostný 1.988 cestujících fanoušci se nacházejí na opačném konci hřiště.

“Byla to skvělá záhlaví,” řekl Bruce o prvním cíli záložníka pro klub, zatímco Rowett to popsal jako “velké zklamání”, přičemž pravděpodobně žádný v modré necítí víc než Donaldson. Nejen, že byl poražen skokem od Gardnera (mladšího bratra bývalého Birminghamu a záložníka Villa Craiga), ale stalo se to 10 minut po tom, co by útočník měl dát samotným hostitelům vedení. Reagovat nejprve na kříženec Ryana Shottona k zadnímu pólu, Donaldson poháněl vlastní hlavičku k cíli, který udeřil k břehu předtím, než se objevil přejít přes čáru.Simon Long, asistent na blízké straně, nesouhlasil, což vedlo k rozrušení v řadách Birminghamu, ale opakování ukázalo, že celý míček skutečně nepřekročil hranici. Pravdou bylo, že Donaldson měl udělat lepší. Facebook Twitter Pinterest Gary Gardner slaví po bodování pro Villa.Foto: Nathan Stirk / Getty Images Útočník se nepodařil vstřelit s další skvělou příležitostí z blízké vzdálenosti 76 minut, ale přinejmenším v té době někdo v modré našel zadní stranu sítě, Davis poslal dlouhá vzdálenost, odklonil se kolem Pierluigiho Golliniho po tom, co opatrovník vilu nasměroval křížek Davida Cotterilla do jeho cesty.Birmingham City 1-1 Aston Villa: Mistrovství – jak se to stalo Přečtěte si více

, “Řekl Bruce po výsledku, který znamenal, že Birmingham a Villa se pohybovali na jednom místě, na sedmém a na 15. místě.Návštěvníci taky nakreslili dvě a vyhrál dvě ze svých čtyř zápasů pod bývalým centrem Manchester United. Závratné tempo pokračovalo v naprosté atmosféře do závěrečných fází, během které se Gabriel Agbonlahor zúčastnil Villa pro jeho první vystoupení pro klub od března a Rhoys Wiggins byl vzat na nosítkách, vyžadovat kyslík po srážce s Rudy Gestede. “Jeho noha zasáhla a cítil, že se něco chopí,” řekl Rowett o plné zádech. “Vypadá to špatně.” Na rozdíl od Bruce byl ředitel Birminghamu vystaven neslyšným posměškám opozičních fanoušků a on ukázal, co si o tom myslí, tím, že jim dává vlnu, sklouzával za ucho a zdánlivě říkal něco útočného jejich směr, když šel z hřiště na konci hry. 42-letý měl také volbu slova pro Jonathana Kodjia za nějaké vnímané časové ztráty na Villa vpřed. “Nebudu používat gramatiku, kterou jsem použil, ale řekl jsem, že jste velký chlapec a je to šestý čas, co jste byl na podlaze,” řekl Rowett. “Došlo k bodu, kdy by Kodjia mohla vyjít z naprostého rozpaků.”