Devadesát minut před zahájením hry Jon Cooper mluvil o tom, co tampa Bay Lightning potřebuje udělat, aby se dostal zpátky na trať ve finále východní konference.

“Musíme hrát lépe,” řekl trenér. “To je ono.” Ryan Callahan poskytl brzy jiskru, Andrei Vasilevskiy udělal dvě velké úspory v závěrečných minutách, aby se zabránilo úplnému trendu kolaps, a odolný blesk v pátek večer pro 4-3 vítězství nad hráči Pittsburgh Penguins ve hře 4 finále z východní konference.

Callahan zakončil výstřel kolem branky Matt Murray jen 17 sekund do hry.Andrej Sustr, Jonathan Drouin a Tyler Johnson také skórovali a blesk se vrátil poté, co byl špatně překonán v předchozích dvou zápasech dokonce i na sérii 2-2, který se vrací zpět do Pittsburghu v Game 5 v neděli.

věc na lavici je, že nezáleží na tom, jak se tam dostanete, “řekl Cooper po tom, co Penguins skóroval třikrát za 12 minut, aby se stal potenciálním rozchodem do nehtů.

‘znovu 4-0 a to stane 4-3, nebo jsi 3-0 a stane se 4-3, na tom nezáleží. Stále vyhráváte, takže musíte hrát takhle, “dodal trenér. “Nakonec je cílem vyhrát hokejovou hru, a když se ráno probudíte, není to, jak se vrátili a udělali z něj hru.Nakonec je série 2-2. “

Vasilevskiy měl vedení 4-0 v třetím období, ale Penguins se nevzdával. Phil Kessel a Evgeni Malkin skórovali, aby získali Pittsburghovu naději, a cíl hry Chris Kunitzu napravil hranici deficitu na jednu s méně než sedmi minutami.

“Nebyli jsme rozhodnějším týmem pro první polovina hry, “řekl trenér Penguins Mike Sullivan. “Jsou to dobrý tým, a my jsme věděli, že to bude těžká hra.” Tampa Bay překonala 16: 7 v posledních 20 minutách poté, co ovládla první dvě období.Malkin a Jason Schultz zkoušeli Vasilevského v závěrečném 2:10, ale Vasilevskij zastavil oba snahy o spojit skóre. 21-letý brankář, vyplněný pro zraněného finalistu Veziny Trophy Ben Bishop, skončil 35 startuje ve čtvrtém kariérovém play-off. Marc-Andre Fleury nahradil Murray v cíli Penguins na začátku třetího a Kesselův vedoucí osmý gól začal rally, jenž se nedostavil.

/ / p>

Blesk byl v předchozích dvou hrách mimořádný 89-49, což je rozdíl, který Cooper nazval “nepřijatelným” po tom, co Penguins udělali vedení série 2-1.

nejvyšší výkyvy minulého ročníku play-off k finále Stanley Cupu sloužily obhájce mistrů konference i za poslední měsíc. Přestože uznal, že je naléhavé hrát lépe, Cooper a jeho hráči trvali na tom, Tým nebyl příliš odrazen poté, co byl ve hrách 2 a 3 špatně překonán, protože byli v sérii před a za a způsoby, jak se vrátit.

Callahanův první gól od hry 3 vítězství druhého kola Lightning v New Yorku se dostal do pohybu.Sustrův druhý gól v kariéře – nejdříve v tomto postseasonu – to udělal 2: 0 v 14:28 úvodního období. Drouin a Johnson – hrát s plnou klecí a později plastovou štít na helmu po vezme puk na obličej během zahřátí – skóroval ve druhém a postavil vedení na 4-0. Drouin skóroval s minutou doleva ve čtyřminutové hře, že Penguins nebyli schopni zabít s obranou Kris Letang v trestním boxu pro křížovou kontrolu a hrubování. Penguins, neúprosný ve hře 3 když oni 48 záběrů na cestě k vítězství 4-2, nedokázali převést pár dobrých šancí na první bod a měli omezené příležitosti, dokud nakonec neproběhly Vasilevskij do třetího. Kessel skóroval v 1:18 z třetího období, porážet Vasilevského z pravého kruhu.Cílem bylo jeho osmé utkání v play-off s Nick Bonino a Brianem Dumoulinem. Malkin vstřelil v 11:13 a Penguins se přiblížil, když Kunitz přidal svůj gól a zbývajících 6:52 . Kapitán Penguins Sidney Crosby uvedl, že pomalý start nebyl tak “hrozný, jak to bylo napsáno,” poznamenal, že Tampa Bay vstoupil do noci jako zoufalější tým poté, co ztratil dvě rovnou.

“Nebylo to start, který jsme si jistě chtěli,” řekl Crosby, “ale stále máme šanci vrátit se do hry dříve, než se stane 4-0.”