Fotbalový brankář Mat Ryan korunoval regál v roce 2015 tím, že se stal prvním hráčem, který vyhrál jak profesionální fotbalisty Austrálie hráč roku ocenění a Harry Kewell medaile ve stejném roce. Valencia custodian ve stopách lidí, jako jsou Tim Cahill a Mark Schwarzer, kteří jsou uznáváni za cenu PFA, která je otevřena hráčům z A-League a Australanům, kteří hrají v zámoří a jsou hlasováni pro muže členy organizace. Austrálie udělala obrovský krok na cestě k integraci asijských fotbalů Pete Smith Přečtěte si více

Ve věku 23 let je nejmladším příjemcem ocenění Ryan.Ještě dvakrát byl vítězem medaile Harryho Kewella, který získal nejlepším australským hráčem ve věku do 23 let. “” To se týká posledních 12 měsíců a jakých 12 měsíců to bylo, “řekl Ryan. “Získat takovou cenu, kterou hlasují vaši kolegové, je velmi pokorně.” Ryan vyrazil pozoruhodný 2015 s triumfálním runem Socceroos v Asijském poháru, po kterém byl zvolen brankářem turnaje.

“Hrajete fotbal a zastupujete svou zemi na nejvyšší úrovni,” řekl Ryan. “V okamžiku, kdy kapitán Austrálie Mile [Jedinak] zvedl Asijský pohár, byl velmi blízko k nejlepšímu momentu své kariéry. Jeho výkony v sezóně 2014-15 na úrovni klubu s Bruggem – během kterého oni vyhrál Belgický pohár a skončil druhý v lize – byli uznáni s belgickým Pro League ligy roku a velký transfer peněz do španělského klubu Valencia následoval. Ryan byl předložen s oceněním spolu s prezidentem Socceru a PFA Mattem McKayem, který v roce 2011 získal ocenění.

“Jménem všech našich členů bych rád poblahopřál Matovi,” řekl McKay. “Letošní sezóna 2014-15 byla historická pro australský fotbal a Mat hrál obrovskou roli v tomto.”

Robbie Kruse je jediný jiný hráč, který vyhrál obě ceny, i když stuttgartský útočník nedržel ve stejném roce.

“Mat má úctu všem australským fotbalistům,” řekl Adam Vivian, generální ředitel PFA. “Jeho odhodlání a profesionalita jsou světové třídy a zaslouží si veškeré poznání, které dosud dostal.”