British Cycling stál po svém rozhodnutí upustit Jess Varnish z olympijského podium programu, je to pochopitelné.

Lampa opomenutí z družstva v dubnu vyvolala řadu, která skončila s odchodem britského cyklistického technického ředitelka Shane Sutton uprostřed odmítnutí tvrzení o šikaně.

V úterý prohlásil, že 25letá žena zopakovala svou touhu vyrazit na tým GB na olympijských hrách v Riu a zpochybnila objektivitu rozhodnutí o přestupku která je součástí týmu.

Lak obvinil tréninkový personál za to, že se nepodařilo kvalifikovat se s Katy Marchantovou pro týmový sprint v Riu, a v pátek se setkala s novým technickým ředitelem britského cyklistického cyklu Andym Harrisonem. Situace. Press Association Sports však chápe, že British Cycling stál svým rozhodnutím, že během schůzky vynechá lak z programu podium.To znamená, že lakované naděje na soutěž v Riu se zdají být štíhlé, i když tým ještě není vybrán a kritéria výběru nevylučují, aby byli vybráni neprogramovaní jezdci. V rozhovoru s Daily Telegraphem Suttonem Lak byl “příliš starý” a nebylo “nikoho ztrácet smysl”, že by se o ni dalo víc vláda.Lak se však v explozivním rozhovoru s Daily Mail zasáhl a řekl, že Sutton jí řekl, že je “příliš tlustá” a měla by “jít a mít dítě”. Sutton popřel obvinění, ale později nucen odstoupit a od té doby se lak na své náklady trénoval v Austrálii.

Lak, ve svém prohlášení zveřejněném na svých webových stránkách v úterý a po svém setkání s Harrisonem řekl: “Mým bezprostředním předností je vyhrát své místo v britském týmu pro cyklisty před olympijskými hrami v roce 2016 a dokázat, že jsem a stále jsem dost dobrý na to, abych získal medaile pro Velkou Británii. ” Rozhodnutí o neobnovení mého kontraktu nebylo výkonem.Před mistrovstvím světa v roce 2016 mi nebylo jednou řečeno, že jsem neuspěl.

“Měli jsme měsíční přehledy a v žádném okamžiku jsem nehodlal provést kontrolu nebo stanovit výkonnostní cíle, abych si udržel své místo v programu. / p>

“První věděl, že trenéři měli problém s mými výkonnostními úrovněmi nebo s výcvikovými údaji, bylo pět dní po Mistrovství světa v roce 2016, když mi bylo řečeno, že se nedostanu k nové smlouvě “Varnish, který získal sedm medailí pro Velkou Británii od roku 2010, také odhalil, že mluvila s British Cycling a UK Sport, vládní agenturou, která financuje britský elitní sport, o obviněních z šikany že ona udělala minulý měsíc a ona stojí za nimi.

Britská cyklistika říkala, že Varnish byl propuštěn z důvodů zcela objektivních a výkonných a že s ní sdílí ty.

Britský mluvčí pro cyklistiku uvedl v úterním prohlášení: “Kritéria výběru pro Rio 2016 byla dohodnuta s Brity Olympijské asociace a britské paralympijské asociace před zveřejněním na britském webu pro cyklistiku v roce 2014.

“Nemůžeme se vyjádřit k šanci každého jednotlivce doufat, že bude vybrán pro olympijské hry nebo pro paralympiádu před příslušným výběrem panely se setkávají. “

Očekává se, že lak přijde o víkendu další situaci.