MELBOURNE. Slovenská tenistka Dominika Cibulková se neprobojovala do osmifinále dvouhry na grandslamovém turnaji Australian Open v Melbourne.

Finalistka z roku 2014 ve třetím kole jako nasazená šestka prohrála s turnajovou třicítkou Jekatěrinou Makarovovou z Ruska ve třech setech 2: 6, 7 : 6 (3) a 3: 6. Měla velký obrat.Podívejte se, jak Cibulková podlehla Makarovovou (28 fotografií)

Sedmadvacetiletá Slovenka odstartovala zápas dobře, když se v prvním setu ujala čistou hrou vedení 1: 0.

Ruska si také udržela své podání , ale následně třikrát po sobě brejk svoji soupeřku, přičemž sama ztratila podání jen jednou, a úvodní set vyhrála poměrem 6: 2. ”

Byl to úžasný souboj. Pokud budu upřímný, v druhém sedadle jsem byl 4: 0, byl jsem příliš nervózní. Dnešní vítězství si chci vychutnat, je to moje první nad Dominikou, která je skvělá hráčka. “Jekatěrina Makarovová po vítězství

Cibulkové se nedařilo ani ve druhém setu.Po dvou ztrátách služeb a mnoha zbytečných chybách hrál 0-4 a zdálo se, že zápas byl rozhodnut. Ale na konci hry, slovenský hráč zlepšil hru a otočil 5: 4 se sérií pěti úspěšných drahokamů. Následně se oba hráči podařili skóre a Cibulkova se rozhodli v krátké hře o svém triumfu 7: 6 (3).

Poslední sada byla opět směrem k ruskému hráči. Cibulka po vyrovnání 3: 3, ale další drahokamy už ovládly Makarovu, která také vybrala časový limit pro ošetření pravého lokte. Nakonec vyhrál 6: 3 a přesunula se do osmého finále.Zároveň si tak vylepšila vzájemnou bilanci se slovenskou hráčkou na 1: 3.

“Tato prohra mě pár dní bude strašit. Za stavu 3: 3 v třetím setu a třech výhodách jsem cítila, že nyní přišel ten moment, Omlouvám se, že jsem to neudělal, “řekla Cibulkova v rozhlase Slovenska. Začíná…

” Byl to úžasný boj. Byl jsem příliš nervózní pro další.Dnešní vítězství si chci vychutnat, je to moje první nad Dominikou, která je skvělá hráčka, “řekla Makarovová, která se v osmifinále utká s lepší z dvojice Johanna Kontaová a Caroline Wozniacká.

Cibulková byla poslední slovenském nadějí ve dvouhře na probíhajícím Australian Open.