Hned čtyři fortunaligové týmy si během týdne plnily své povinnosti v pohárové Evropě, aby se o víkendu představili i svým ligovým fanouškům. V případě Trnavy, Žiliny a Slovanu Bratislava víkendové ligové kolo lze chápat i jako generálku před 3. předkolem Evropské ligy UEFA. Soutěžní premiéru v tomto ročníku Fortuna ligy absolvovali v sobotu fotbalisté Podbrezové i Žiliny, kteří v prvním kole pauzovali právě kvůli marodce ‘Šošonů’. Stredoslováci ve své tohtosezónnej premiéře narazili na mistra z Trenčína, kterému podlehli 0: 2. V souboji dvou nováčků se radovali ‘domácí’ Skaličania, kteří na stadionu v Senici zdolali nejtěsnějším rozdílem hráčů Michalovců 1: 0. V dresu ‘modrých’ se představila i nová posila z Boca Juniors – argentinský záložník Mauro Ezequiel Gonzalez, ale ani ten sázkové kanceláře bonusy nezabránil domácí prohře s Myjava. Až šest přesných zásahů si užili fanoušci v Žilině, kde domácí lehce zvítězili nad Zlatými Moravcích a nasúkali jim pět branek.

Po neúplných dvou kolech tak mají v ligové tabulce hned čtyři týmy plný počet bodů. Jsou jimi Skalica, Myjava, Trenčín a Dunajská Streda.

Diváci: Setkání na šesti stadionech si dohromady prohlédlo 13 527 platících fanoušků. Jednoznačně nejvyšší návštěva kola byla v Dunajské Stredě (5218 diváků), naopak, nejméně diváků si našlo cestu do Senice, kde skalický nováček hostil dalšího nováčka – Michalovce (1016 diváků).

Góly: Gólově nejpočetnější Unibet zápas si fanoušci užili v Žilině, kde v setkání se Zlatými Moravcích padlo šest branek. Naopak, pouze po jednom přesném zásahu viděli diváci na Slovanu av Skalici.

Žluté karty: Opět jejich rozhodčí vytáhli 25, nejvíce je viděli hráči v zápase Dunajská Streda – Trnava (7), nejčistší zápas viděli diváci v Žilině (1).

Červené karty: Dvě, dostali ji srbský záložník Trnavy Miloš Nikolič a po druhé žluté i Slovanisti František Kubík.

Pokutové kopy: Ve druhém fortunaligovom kole se k bílému bodu postavil pouze jeden střelec – Erik Pačinda z Dunajské Stredy, podobně jako v Bet 365 prvním kole, svůj pokus proměnil. Tentokrát překonal gólmana Trnavy Strapáka.

Střelci kola:
V šesti zápasech se představili dva 2-gólová střelci. Jsou jimi Jakub Paur ze Žiliny a Erik Pačinda z Dunajské Stredy.

Aktuální tabulka střelců:
3 góly: Erik Pačinda (Dunajská Streda)
2 góly: Erik Sabo (Trnava), Michal Gašparík (Skalica), Jakub Paur (Žilina), Peter Sládek (Myjava)
1 gól: Tomáš Marček, Frederik Bílovský, Štefan Pekař (všichni Myjava), Marin Glavaš, Josip Krznaric (oba Zlaté Moravce), Tamáš Priskin, Kornel Saláta (oba Slovan Bratislava), Ákos Szarka (Dunajská Streda), Ryan Koolwijk, Gino van Kessel (oba Trenčín), Martin Jakubko, Andrej Lovas (oba Ružomberok), Ivan Lietava, Peter Mazan (oba Skalica), Matouš Bero (Trenčín), Matej Jelic, Miroslav Kačer, Michal Škvarka (všichni Žilina), Martin Mikovič (Trnava) , Róbert Pillar (Senica)
Divácký zájem po dvou kolech Fortuna ligy: 1. Dunajská Streda (8024) 2. Trnava (7801), 3. Trenčín (6527), 4. Michalovce (5418), 5. Myjava (4473), 6. Senica (4395), 7. Slovan Bratislava (3774), 8. Zlaté Moravce (3573), 9. Ružomberok (3004), 10. Skalica (2431), 11. Podbrezová (2125), 12. Žilina (1689).