Na aký lepší moment si mohol Angel Rangel schovať svoj prvý gól od dávneho apríla 2013? Ťažko si taký predstaviť. Dnes totiž neskoré trefou po prekrásnej asistenciu Leroye Fera vystrelil svoje Swansea prvé body od 10. decembra a následné šnúry štyroch prehier. Paul Clement na tribúne prijal signál, že to s tou záchranou nemusí byť také zlé …

Ako bolo dopredu avizované, nový fortuna pobocky hlavný tréner Swansea zatiaľ len zhora prizeral výkonom svojich zverencov (hoci záverom prvého polčasu zostúpil dole), zatiaľ čo od postrannej čiary všetko dirigoval verný služobník klubu Alan Curtis. A neviedol si pritom vôbec zle, labute totiž dominovali už prvej polovici. Ki Sung-yueng tesne míňal bránku, pričom Llorente s Fernández hlavičkoval tak akurát vedľa.

Prvý zmenu skóre priniesla až 42. minúta a štandardné situácie Gylfiho Sigurdssona, ktorá si našla hlavu Alfieho Mawson. Crystal Palace tak ďalej pokračuje v nezvládania obranných standardek, dnes sa mu ale zároveň nedarilo ani vpredu. Skvelí stopéri Mawson s Fernández súperovi dovolili všehovšudy tri strely na bránu, pričom Zahovy parádny nožnice na 1: 1 vyzerali skôr ako zjavenie.

Sam Allardyce si zo svojho prvého domáceho zápasu na lavičke Eagles môže vziať len pramálo pozitív, a ak už sa nejaká nájdu, stojí za nimi Zaha sa Fortuna – bonus pre nových zákazníkov striedajúcim sakom (ktorý v druhej polovici svojim priamym kopom donútil Fabianského k ťažkému zákroku), už sa onedlho vydajú do Gabonu na Africký pohár národov. Navyše treba pripočítať Bentekeho poranené rameno po súboji s brankárom.