Otázky ohledně vývoje situace směrem k MS v Ostravě se v případě slovenského hokejisty Marka Daňa (na snímku TASR) na začátku víkendu nerozplynuli. Naopak mladý útočník pozná svůj soutěžní osud možná až v pondělí SELČ, podle toho, jak proběhne předposlední noc v American Hockey League.
Daňo v dresu v dresu Springfieldu Falcons vstřelil sice domácímu St. John ‘s IceCaps gól, ale jeho tým dva body nezískal. Na druhé straně bod za prohru 3: 4 po nájezdech posunul Springfield nad čáru, momentálně je osmý a mužstvo Portland Pirates po prohře 2: 3 v Manchesteru kleslo o příčku níže s jednobodovým ponturi pariuri mankem. Ve hře je i desátý tým z Albany, ale ten jen v případě zaváhání obou soupeřů. Vše má v rukou Portland, který v závěrečných dvou zápasech základní části může získat čtyři, dokud Springfield jen dva body. “Pirátům” na postup ve Východní konferenci AHL stačí dokonce i tři, neboť při rovnosti bodů jsou na tom lépe v dodatečných kritériích (prvním je počet vítězství).
Trenér slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek může mít Daňa k dispozici na úplný závěr přípravy a od začátku MS pouze v případě, že Falcons ukončí v noci na neděli sezónu. Pokud postoupí do bojů o Calder pohár, co bude definitivně v neděli nebo v pondělí, slovenský hokejista je povinen Springfieldu pomoci v play off. Jeho příchod do Ostravy by se oddálil, nebo zcela by tato možnost odpadla, kdyby se jeho týmu v nadstavbové části dařilo.
Dvacetiletý útočník má za sebou premiérovou sezonu v NHL, ve které Unibet pariuri bonus pozitivně překvapil. V dresu Columbusu si připsal v 35 zápasech 21 bodů (8 + 13) jako i dvanáct plusiek. Hned po ukončení dlouhodobé části NHL ho stáhli do farmářského týmu. Totéž se přihodilo obránci Martin Marinčin, kterého do AHL poslal Edmonton av nižší soutěži si jeho satelitní tým Oklahoma City Barons zajistil play off už dříve.