Srbsky Novak Djokovič a Bělorusko Viktoria Azarenková obhajují tituly na 101. tenisovém šampionátu v Austrálii. Čtvrtou trofej v Melbourne odevzdal Djokovičem Andre Agassi, který je má tolik jistě, ale svěřenec Mariána Vajda se stal prvním v dějinách, což zopakoval tři za sebou v profesionální éře.

Djokovic má již šest titulů grandslam (stále Wimbledon a US Open), a v Paříži se pokusí o svou kariéru Grand Slam.

Zlatý hřeb soutěže, mužské finále, kvalitou zaostal za setkáním Djokovič – Wawrinka a jasně i za Lansky finále.Nicméně, to mělo obvinění, dramatický kurz a gladiátorské výměny.

Od třetího setu již získal šampióna obrany titulu, který trval více než dvě hodiny, než vylepšil stávky.

Po dlouhých 150 minut nedošlo k žádnému breaku a první, který nezměnil pět brejkbalbů, byl Djokovic v úvodní hře. Po druhém setu byl Scott zacházen a bylo zřejmé, že s Rogerem Federerem ještě měl tvrdý semifinále. Djokovic vyhrál 6: 7 (2), 7: 6 (3), 6: 3, 6: 2.Djokovic: Mám jméno vedle legendy. Zatímco Novak Djokovič vystudoval na tiskové konferenci, televizní rozhovory, italská fotbalová hvězda FC Sydney čekala celé hodiny v šatně.

Útočník Alessandro Del Piero, mistr světa 2006, byl honosným hostem finále Australian Open.

“Chtěla jsem se setkat s Djokovičem, celosvětovou jednotkou, nechtěla jsem nechat ujít šanci. To byl můj první grandslam final live, “řekl nám Del Piero.

Djokovič se snaží každou vítěznou chvíli vychutnat. Zejména v Austrálii překonává rekordy – v loňském roce hrál Nadal nejdelší zápas a nyní bojoval s čistým hetrikem.

“Žiju krásnou a požehnanou dobu.Jsem jen 25 let a šest velkých trofejí. Čtyři z Austrálie. Moje jméno je vyryté na šálku vedle nesmrtelných legend. Dnes jsem získal trofej z Agassiových rukou, který změnil tenis, styl a prezentaci, “řekl srbský hráč.

“Nemohu si stěžovat. Člověk by měl být vděčný za sny. Jsem světová jednotka, hrál jsem turnaje. Kolik sportovců na světě trénuje, tvrdě pracuje a nemá štěstí, aby vyhrál. Proto je třeba tyto chvíle nejen vychutnávat, ale radost přenášet i na druhých. “Zápas se zlomil ve druhém setu

Djokovičem trenér Marián Vajda právě toto uvolnění a radost ze hry přizvukoval před utkáním.

“Řekl jsem mu, aby se uvolnil. Byl to nervózní finále.Bylo spousta psaní o historii. Murray má tvar. Nole zpočátku způsobil spoustu chyb. Je škoda, že v první sadě nepoužil pět brejkbalbů. Tajbrejk mu chyběl a když hrál ve druhém setu 0:40, mýlil se. Tam to zlomilo. Neztrácel drahokam a postupně to udělal. Ve třetím a čtvrtém sedmém byl Murray vyčerpaný a jasně prohlásil: “Vajd hodil hru.

“Od finále jsme se na US Open hodně naučili. Byl trochu aktivní, nechal Andyho hrát a dnes by to pro něj bylo fatální. Naštěstí si udržel taktiku a znovu začal sezónu. Myslím, že má skvělou šanci vyhrát v Paříži.To je náš velký cíl. “Murray vidí pokrok

Skot Murray přiznal, že se po těžkém semifinále s Federerem vzbudil tuhý a unavený.

“Nebylo to strašné a nechci jít za to. V druhé sestavě jsem dostal šanci a nakonec jsem hrál slabé tajemství. Jsem velmi spokojená s celkovým výkonem. S trenérem Lendlem jsme dosáhli dalšího pokroku – uhrál jsem zde o kolo více než loni, poprvé na grandslamovém turnaji jsem zdolal Federera a byl jsem mimořádně blízko rekordu jako první hráč, co po premiérovém titulu získá hned další. “Novak Djokovič – Andy Murray 6 : 7 (2), 7: 6 (3), 6: 3, 6: 2