Estónsko aj Litva sa ešte stále môžu pobiť aspoň o tretiu priečku, ktorá minimálne zaručuje baráž o európsky šampionát vo Francúzsku. Lepšie sú na tom síce domáci, tí však majú na rozdiel od svojho súpera zápasy so San Marínom za sebou. Aj preto potrebujú tento kľúčový duel zvládnuť, aby aj naďalej existovala nádej.

Mužstvo okolo kouča Magnusa Pehrssona aktuálne stráca na tretie Slovinsko dva body, jeho súper potom ešte o jeden navyše. Práve teraz majú domáci pred sebou najdôležitejšie fáze kvalifikácia, následne totiž hrajú v Slovinsku. V ideálnom prípade je potreba zisk plného počtu bodov. V októbri totiž hrajú v Anglicku a so Švajčiarskom.

Švédsky lodivod je nadmieru spokojný s prípravou na nadchádzajúce dve stretnutia. “Bol to pre stavkove kancelarie nás fantastický týždeň. Môžem s istotou povedať, že sme absolvovali najlepšie tréningy za môjho pôsobenia tu,” hovoril. “Pracovali sme vlastne na všetkých herných fázach. Naozaj cítim, že sme veľmi dobre pripravení.”

Ostatne ani posledné dva priateľské zápasy nedopadli pre Estónsko vôbec zle. S Islandom remizovalo 1: 1, Fínsko následne v júni dokonca vonku skolil 2: 0. “Mám tú najlepší tím, ktorý som kedy mal. Hráči sú zdravotne v poriadku, majú sebavedomie, panuje tu medzi všetkými dobrá atmosféra,” dodával Pehrsson.

Litovčania síce vstúpili do kvalifikácia veľmi dobre, porazili povinne ako San Maríno, tak doma práve svojho aktuálneho súpera, lenže ďalšie štyri zápolení nedopadli vôbec dobre. Celkové skóre 1:12 za posledných 360 minút vyzerá naozaj hrozivo. Aj keď naposledy sa Švajčiarskom prišli o bod až šesť minút pred koncom.

Hostí trápi ako obrana, tak útok. Od októbra roku 2014 dokázali remizovať iba na Ukrajine v rámci prípravy. “Myslím si, že sa u nás veci pohli dopredu, keď sme vo Vilniuse prehrali. Odvtedy moji hráči v kluboch vykazovali dobré výkony a dávali veľa gólov. Bude to ťažké stretnutie, ale myslím si, že vyhráme,” burcoval Pehrsson.