Devětadvacetiletý Price je dlouhodobě jedním z nejlepších kanadských gólmanů, ale v přípravných zápasů před SP nastoupil po dlouhé 10-měsíční pauze zaviněné zraněním kolena. V souboji proti USA čelil 24 střelám a třikrát inkasoval, Kanada prohrála 2: 4. Trenér Mike Babcock nebyl spokojen, ale v souboji proti Rusům opět dal šanci Pricem. A po něm se mu rozjasnila tvář. Kanaďané porazili odvěkého rivala 3: 2 po prodloužení, Price opět čelil 24 střelám a po zápase si vysloužil pochvalu. Kanaďané celkem ve třech přípravných duelech dvakrát zvítězili a soupeře přestříleli v pokusech na branku 129: 74, z toho 99:52 v rovnovážném stavu. V zápase proti Rusům vystřelili kanadští hráči na branku soupeře až 48-krát. “Navzdory této převaze ty zápasy byly v konečném důsledku velmi těsné a takový bude i celý turnaj,” míní Mike Babcock.

Kanaďané touží po zisku druhého Světového poháru v sérii, když triumfovali v roce 2004. V zápase proti Čechům budou favority, portál akce předpokládá zejména jejich obrovskou útočnou sílu.

“Sidney Crosby našel společnou chemii s Bradem Marchandem a Patrice Bergeron a mělo by jim to’klapať’ v prvním útoku. Dostatečnou šířku útočné kvality reprezentují John Tavares a Ryan Getzlaf. Claude Giroux, který od začátku sezony 2011/2012 v NHL získal 367 bodů , nejvíce ze všech hráčů, bude pouze zdravým náhradníkem na lavičce. Kromě Giroux by neměl nastoupit ani obránce Jake Muzzin a brankář Braden Holtby. Jediným problémem Babcockovho týmu by se mohlo jevit nedostatečné akceptování menších úkolů v týmu některými hráči, kteří jsou z NHL zvyklí na status hvězdy, “napsal portál wc2016.com.

Souboj Kanada – Česko se v Torontu začne o 2.00 h SELČ v neděli nad ránem. Českou jedničkou mezi tyče by měl být Michal Neuvirth. Ještě předtím vhodí úvodní buly turnaje mezi hráčů USA a Týmu Evropy (21.30 h SELČ). viac info zde: http://cz-bonus.com/bet-at-home