BRATISLAVA. Začátkem září krátce za sebou startují KHL i slovenská extraliga.

Na hráčském trhu je ještě několik Slovenská hokejistů, kteří čekají na podpis nové smlouvy. Tuto situaci zvyknou využít extraligový kluby na rozběh s atraktivními posilami. Nejvýrazněji to bývá v Trenčíně.

“Předpokládám, že v Trenčíně setrvám do října. Po šesti letech v klubech KHL mi dobře padla příprava v domácím prostředí.Vychutnávám si letní Trenčín, “řekl 33- letý Branko Radivojevič.

Držitele stříbrné medaile z Helsinek 2012 i bronzové ze světového šampionátu 2003 v téže Hartwall aréně, který poslední sezónu dohrává v bratislavském Slovanu, už KHL velmi neláká.

“Cestování je náročné. Upřímně, upřednostnil bych angažmá v některém z evropských klubů. Nevylučuji ani Česko, “dodal odchovanec Dukly, rodák z Piešťan. Začátkem léta ho kontaktoval Třinec, ale z dohody nakonec sešlo.

Radivojevič trénuje v Dukle s obráncem Tomášem Starostou. Ten strávil předchozí tři sezóny v studeném Chanty-Mansijsk.Graňák rehabilituje v Praze

“Předpokládám, že Tomáš skončí v některém z klubů KHL,” míní jeho o půl roku starší kamarád Radivojevič.

Další trenčínský odchovanec Dominik Graňák, jehož před dvěma lety vyhlášen nejlepším obránce v KHL, trénoval pár dní na ledě Mariána Gáboríka. V těchto dnech je v Praze na intenzivní rehabilitaci u specialisty fyzioterapeuta.

“Na nový klub a popravdě ani na hokej nyní velmi nemyslím. Prioritou pro mě je dořešení zdravotního stavu. Cílem je, abych měl z hokeje znovu radost. V posledních sezónách mě limitovaly bolesti, trápit se dále v takovém stavu by nemělo smysl, “vysvětlil 31- letý držitel stříbrné medaile z Finska 2012 a dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru s Dynamem Moskva.Podhradský trénuje s Višňovským

Další uznávaný obránce v KHL Peter Podhradský měl s Doněcké smlouvu na další dva roky, ale válečný požár na Ukrajině mu ji spálil. Člen stříbrného týmu na MS 2000 v Petrohradě trénuje v Bratislavě s kamarádem Ľubomírom Višňovským pod dohledem bývalého dlouholetého kapitána Slovanu Rudolfa Jendek.

“Nejsem z patové situace nervózní, i když je pravda, že bych měl už v tomto čase raději podepsanou smlouvu. Se svým agentem mluvíme jen o možnostech v rámci KHL.