Použil chybu svého spoluhráče Nico Rosberg v 49. kole. A úspěšně přinesl monopost k cíli. Bojoval v jubilejním desátém vítězství v roce. Třetí skončil Sebastian Vettel ve Ferrari.

Tři závody před koncem seriálu (Mexiko, Brazílie, Abú Dhabí) má Brit nedostižný náskok sedmdesát šest bodů před Vettelem. Rosberg je ztrácí za osmdesát. Nico Rosberg zjevně nesdílel radost z výhry svého družstva. Rosberg congratulates Hamilton after the race…#USGP pic.twitter.com/ZvAXnMrmNq – Gianlu D’Alessandro (@Gianlu_DAle) October 25, 2015

Hamilton je prvním jezdcem F1 z Velké Británie, kterému se podařilo obhájit titul.V minulosti se to nepodařilo takovým velikánům jako Jackie Stewart, Jim Clark či Graham Hill.

Třetím sklenicí mistra světa po letech 2014 a 2008 se vyrovnal Stewartovi – ten se těšil v letech 1969, 1971 a 1973. Šampionát formule třikrát ovládli i Ayrton Senna (1988, 1990, 1991), Nelson Piquet (1981 , 1983, 1987), Niki Lauda (1975, 1977, 1984) a Jack Brabham (1959, 1960, 1966).

Hamilton se navíc 43. vítězstvím v kariéře odpoutal od Vettela na třetím místě historického žebříčku vítězství v závodech formule 1.

Hamilton už v první zatáčce odrazil nápor svého týmového spolujezdce Němce Nica Rosberga. Ve 4. kole se závody skončily pro Stevense z Marussia, který odstoupil pro technické problémy.Trojkolka byla později napodobena Bottasem, který se z boxovací zastávky nevrátil.

Virtuální bezpečnostní auto pomohlo Rosbergovi v 8. kole. Během několika vteřin Ricciard a Kvyata zaútočili. Třetí řidič, který nedokončil závod, byl Grosjean.

Rychlá jízda šla do Ricciarda a dostala se před Hamiltona před ním. Do 20. kola většina jezdců změnila své pneumatiky. V 23. kole se Ricciard dostal do prvního rohu Rosbergu.

Podhodnocené závodění Williama – Mercedes podtrhl Felipe Massu. Musel odstoupit z VC USA kvůli technickým problémům. Závody skončily s několika koly pro Ericsson a konečně pro Räikkonnen, který se předtím dostal přes bariéru.

V 28.na trati se objevilo bezpečnostní vozidlo, které způsobilo, že průlom mezi Rosbergem a druhým Hamiltonem se snížil na minimum. Brit krátce před aktivací DRS předcházel Ricciardovi, aby se dostal k druhému pruhu.

Díky několika úspěšným manévrám skončil Vettel třetí ve 34. kole. Na první etapě, Rosberg šel do 40. kola. Vrátil se na čtvrté místo a Hamilton měl na čele.

Ve 44. kole se Kvyat dostal k potyčce, která nemohla pokračovat v závodě po nárazu na překážku. Sedm kol před koncem udělal Rosbergovu jízdu.Několik vteřin opustil trať a Hamilton byl na první řadě.

Brit skončil v závěrečných kolech a do finále vstoupil po třetím titulu. “Chci poděkovat všem divákům, kteří zde byli, i přes dešť”, první slova šampióna vítězů.