V semifinále se Ústí utká s Jihlavou, druhou dvojici tvoří České Budějovice a pražská Slavia.

Kladno už jeden mečbol v sérii odvrátilo a vypadalo to, že by si mohlo poradit i s druhým. Rytíři během 51 vteřin v 26. minutě vymazali náskok domácích 2:0 a na začátku třetí třetiny dokonali obrat zásluhou svého tahouna v play off Denise Kindla.

Jenže hostům vydržela radost jen 50 sekund. A znovu, jako už několikrát ve čtvrtfinále, je srazil na kolena faul. Tomáš Redlich podrazil soupeře a na trestné lavici vydržel pouhých 15 sekund. Zpět jej pustil úspěšný bekhend ústeckého střelce Davida Tůmy.

Zanedlouho postihla Kladno další nepříjemnost. Kvůli zranění odstoupila jeho gólmanská jednička Lukáš Mensator a na led musel náhradník Lukáš Cikánek.Ten měl v prodloužení daleko víc práce než jeho protějšek a nakonec kapituloval. Dlouholetý pilíř útoku Ústí Jaroslav Roubík, který se před lety neúspěšně pokoušel prosadit v extraligovém Kladnu, si našel puk před brankou a největšího favorita na postup poslal ze hry.

„Dneska to bylo vyrovnané, mohl vyhrát kdokoli, my dáme na 3:2, jdeme okamžitě ven a dostaneme na 3:3. V některých zápasech jsme měli zbytečně moc vyloučených,“ postěžoval si po zápase kladenský kouč Jindřich Lidický.

„V play-off se nám přestaly dařit přesilovky, ve hře pět na pět jsme byli lepší než Ústí, bohužel přesilovky měl jasně lepší soupeř. Taky jsme měli kopec smůly, takový gól jako poslední od Ústí do jeho sítě nepadl.Byly dvě prodloužení, my obě prohráli, být to naopak, postupujeme my,“ dodal kladenský trenér.

Zmínil se i o situaci v kladenském kádru. „Naši nejlepší hráči nebyli v pořádku, Stach hrál s bolavým meniskem a Bílek do série vstoupil s těžkou virózou. Děkujeme našim diváků, byli skvělí celou sezonu, ale omlouvat se nebudeme, protože jsme se vydali ze všeho. Mrzí a bolí nás to stejně jako je. Možná první místo po základní části bylo až moc na kvalitu našeho kádru a hodně lidí jsme tím namlsali. Mysleli si, že to bude jednoduché.Navíc čtvrtfinále bylo vyhrocené i kvůli tomu, že v Ústí máme pět Kladeňáků, což dalo sérii větší náboj.“

Ústecký kouč Tomáš Mareš byl popchopitelně mnohem spokojenější. „Pohádka pokračuje dál, myslím, že dnes se hrál extraligový hokej, mělo to šťávu. Znovu musím smeknout před všemi kluky, hráli zranění, s horečkami. Neskutečný, co jsme dokázali,“ kroutil hlavou.

„Byli jsme lepší a zasloužili jsme si to. Hráli jsme na tři pětky celou sérii, Kladno na čtyři. Máme natrénováno, od listopadu jsme přitvrdili a teď se to dostavilo. A věříme si dál, i na Jihlavu!“

Ze soutěže sestupuje Šumperk. Drakům nebylo nic platné sedmibrankové vítězství nad Benátkami nad Jizerou, konkurenční Most totiž v Třebíči rovněž bodoval naplno.Oba celky tak zakončily skupinu o udržení se stejným bodovým ziskem, moravský celek poslaly do druhé ligy horší vzájemné zápasy.