Slovenský fotbalový reprezentant Filip Hološko nebude k dispozici jeho FC Sydney na zápasy skupinové fáze asijské Ligy mistrů. Jako 32-letý útočník uvedl pro web jeho zastupitelské společnosti Football Service Agent (FSA), tato definitiva padla po podrobné konzultaci s trenérem.

Hološko se v poslední době dostal do výborné formy, když v dosavadním průběhu ligy zaznamenal 6 branek a 4 asistence. Proto zřejmě překvapivě vyzněla zpráva o jeho nenominovaných na skupinové zápasy asijské LM, do které má každý klub právo zapsat jen tří cizinců.

“Na toto téma jsme se s trenérem bavili déle, rozebírali jsme pro a proti. V klubu kladou důraz především na domácí soutěž, a abychom byli na ni maximálně připraveni, museli trenéři zátěž na hráče nějak rozložit. Faktem je, že v Asii se při této soutěži nacestujete ažaž, jsou tam časové posuny, dlouhé lety a vše, co s tím souvisí, navíc v krátkém sledu, “řekl Hološko.

“Poslední zápas s Perthem jsem vynechal kvůli menšímu problému se stehenním svalem. Ukázalo se, že hřiště v Austrálii jsou trochu tvrdší, než na jaké jsme zvyklí z Evropy. Už je však vše v maximálním pořádku, soustředím se na sobotní derby s WS Wanderers a věřím, že pomůžu mužstvu k vítězství. Náš 45-tisícové stadion je beznadějně vyprodán, “hlásil účastník MS 2010 v JAR před bitvou o Sydney.

Ve skupině asijské LM se FC Sydney setká s čínským Kuang-čou Evergrande, japonským Urawa Reds a korejským Pohang Steelers.