Hokejový útočník Marián Hossa je se 45 brankami po Jaromíru Jágrovi (78 zásahů) druhým nejlepším střelcem v play-off NHL mezi aktivními hráči. Slovák však v posledních dvaceti vystoupeních ve vyřazovací části ani jednou neskóroval. V letošním play-off má v osmi duelech na svém kontě zatím sedm asistencí av hodnocení produktivity je v lize na 15. příčce.

“Je pro mě novinkou, že ještě nedal gól. Vypadá, jakoby dal gól v každém zápase. Pro nás je to velmi cenný hráč. Možná nestřílí góly, ale nahrává spoluhráčům a Betclic bonus připravuje jim šance. Na ledě dělá spoustu věcí, aby nám pomohl k úspěchem a vítězstvím, “tvrdí podle Chicago Sun-Times obránce Blackhawks Brent Seabrook.

V Chicagu vědí o Hossem přínosu pro mužstvo. Pokud budou Blackhawks pokračovat ve vítězném tažení, nikomu v klubu nebude překážet nízká střelecká úspěšnost slovenského křídelní. “Hraje skvěle pozičně. Každý rád střílí góly, kdyby byl i v tomto směru produktivní, pak by to bylo dobré. Hokej je však kolektivní sport a někdy vás zastoupí spoluhráči. Víme, že i bez gólů jde správným směrem,” tvrdí pro Chicago Sun-Times trenér Joel Quenneville.

Ve loňském play-off měl Hossa bilanci dva góly a 12 asistencí. Jeho úspěšnost střelby byla 2,7 procenta. “Určitě bych rád dával góly, ale v současnosti Unibet bonus nemyslím na tyto věci. Cítím, že ofenzivní je moje hra dobrá. Vytvářím si množství šancí, možná by mi pomohl první gól, ale pokud ho nedám a my vyhrajeme, bude to v pořádku, “dodal pro NHL.com Marián Hossa.

zdroj: www.cz-bonus.com/unibet