Dave Richardson, výkonný ředitel Mezinárodní rady kriketu, odhalil, že Hongkong je tým nedávno prozkoumaný protikorupční jednotkou řídícího orgánu, ale trvá na tom, že nadcházející svět Twenty20 v Indii bude čistý.

Ronnie Flanagan, bývalý šéf britské policie, který stojí v čele ACU, v neděli řekl novinářům, že jeho tým se nedávno přestěhoval, aby zabránil plánovanému incidentu na místě, kde se vyšetřuje nepojmenovaná mezinárodní strana.Richardson pokračoval v potvrzení, že se daný případ týká případu hongkongského všemocného Irfan Ahmeda, který byl v lednu pozastaven a pověřen tím, že nehlásil nezákonný přístup.

“V poslední době V médiích byste četli, že určitý hráč byl pozastaven ze své země a vyšetřování se týká stejného týmu, “řekl Richardson v pondělí. Hongkong v úterý zahajuje 2016 World Twenty20 v úterý s otvírákem skupiny B proti Zimbabwe v Nagpuru, ale Richardson trvá na tom, že neprávem by se nemělo předpokládat jen z toho, že se hráči mluvili. [/ P>

Flanagan] řekl, že jeden z týmů byl vyšetřován.Musíme to vzít v perspektivě, “řekl. “Neměli bychom spekulovat o tom, že by se jednalo o nějaké utkání nebo fixace s určitými hráči nebo konkrétním týmem. Zatímco Richardson pokračoval ve svém přesvědčení, že World Twenty20 bude “čistým turnajem” a ACU úzce spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení v Indii, připustil, Být zápas-fixery jsou nyní cílení týmy pryč od horní vrstvy mužů hry. Dodal: “Nyní zjišťujeme, že korupci jsou nyní zaměřeni na přidružené členy, týmy žen atd. Musíme se tedy ujistit, že hráči ze všech týmů jsou velmi dobře vzdělaní, rozumí své odpovědnosti a nebudou se zapojovat.

“Bohužel, toto je svět, v němž žijeme.Existují zkorumpovaní lidé po celém světě a snaží se co nejlépe obstarat hráče. “Hongkong čelí Zimbabwe, Afghánistánu a Skotsku v počátečním kvalifikačním kole turnaje, přičemž vítězové procházejí Super 10, kde se setkají s Anglií, Jihoafrickou republikou, Srí Lankou a Západní Indií. Irsko, Bangladéš, Omán a Nizozemsko se hrají na druhé straně remízy ve skupině B, Připojte se do Indie, Nového Zélandu, Austrálie a Pákistánu ve druhém kole.