Novým předsedou úseku alpských disciplín SLA se stal Michal Rajčan (na snímku TASR). Rozhodli o tom delegáti na mimořádné členské schůzi UAD, která se uskutečnila v banskobystrickém hotelu Dixon.

Předchozího šéfa UAD Itala Marina Mersicha delegáti odvolali jasným poměrem, 186 bylo za změnu, 14 proti, 30 se zdrželo. Michal Rajčan si zasloužil absolutní důvěru přítomných zástupců klubů, když jako jediný kandidát získal 186 hlasů z platných 186 hlasovacích lístků. “Děkuji za projevenou důvěru, mě to osobně zavazuje, abych k něčemu, či většímu či menšímu pomohl,” řekl Michal Rajčan po zvolení.

Čtyřiatřicetiletý Michal Rajčan se určitý čas zamýšlel, zda na funkci svolí. “Padli jména, nové přicházeli, některé naopak hledali se vhodní lidé, kteří by naplno se mnou pracovali. Já jsem s tím naprosto nepočítal, ale situace se vyvinula tak, že jsem byl jediný kandidát. Důvěra zavazuje a já věřím, že naplním očekávání . Společnými silami bychom měli celý úsek alpských disicplín nastartovat tak, aby se projevila společná práce. Nyní konkrétně ještě nebudu hierarchie naší práce upřesňovat, společně si sedneme a podle toho se rozhodneme o prioritách. ”

Michal Rajčan se ve světě už dost OTES. “Kdysi jsem reprezentoval Slovensko od nejnižší až po nejvyšší kategorii, působil jsem i v USA, kde jsem studoval i trénoval. Vrátil jsem se, teď můžu zkušenosti předat dál. Společný cíl bude přínosem naší práce, všichni máme chuť pracovat ve prospěch slovenského lyžování . Naposledy jsem působil na Slovensku jako trenér v žákovských kategoriích a předchozí tři roky pozorně sledoval, kam se sjezdové lyžování ubírá. Nyní máme takové složení reprezentantů, jaké jsme už dlouho neměli, a to mě velmi těší. ”

Finance Michala Rajčan nestraší. “Je to o nich, ale kopec roboty s nimi nesouvisí, zůstává na nás, jak si s tím poradíme. O rozhádanosti bych nemluvil, možná je to o rozdílných názorech. V pátek se na předsednictvu SLA schválil rozpočet, je to rozhodnutí, které musíme respektovat, ale ještě si ho musíme podrobně prozkoumat. V našem sjezdařský předsednictví se sešli lidé, kterým zcela důvěřuji, jinak bych tuto funkci ani nevzal. “