Fotbalisté bundesligového VfL Wolfsburg vyhráli ve středu v prvním semifinále Ligy mistrů 2015/2016 na trávníku belgického mistra KAA Gent 3: 2, když vedli už 3: 0, ale v závěru inkasovali dvakrát. Odveta je na programu 8. března v Německu.
Na 4: 0 mohl hned po jeho třetím gólu upravit Max Kruse, ale trefil jen tyč a tak v závěru domácí před jejich skvělým publikem ještě vykřesali naději do odvety. Postavou souboje byl 22letý německý reprezentant Julian Draxler se dvěma utěšeni góly. Při obou prokázal techniku, rychlost Nordicbet i rozvážně zakončení.
“Z toho závěru tedy rozhodně nejsme šťastní. Udělali jsme tam chyby. Ubrali jsme plyn a to byla chyba. I tak ale máme všechny trumfy na postup. Jsem velký optimista,” řekl Draxler pro web uefa.com.
Belgický šampion je v LM debutantem a její příjemným překvapením Nordicbet (nordicbet bonus), když v základní H-skupině získal 10 bodů a v tabulce skončil druhý za Zenitem Petrohrad. Eliminoval Lyon i Valencii.
“Toto tedy nebyl ten nejlepší Gent. Mnoho hráčů hrálo pod svou úroveň. Říkal jsem jim, že musí hrát jako v zápase Ligy mistrů, ale v prvním poločase jsme propadli. Druhý jsme začali dobře, ale udělali velkou chybu. Za stavu 0: 3 jsme se chtěli vyhnout debaklu, zabojovali jsme a nakonec to není až tak hrozné. Ptám se však, proč jsme nemohli takto hrát celý zápas? Pokud však budeme hrát v odvetě jako dnes 80 minut, budeme mít nulovou šanci na postup. Pokud však střelíte první gól, možná ztratí sebevědomí, “uvedl po zápase trenér domácích Hein Vanhaezebrouck.