BRATISLAVA. I když stále existuje možnost pokračování Slovanu Bratislava v Kontinentální hokejové lize, generální manažer klubu Maroš Krajči ji už nepovažuje za velmi reálnou.

Slovan i vinou ekonomické krize v Rusku trpí finančními problémy. Bratislavský tým nemá žádné přímé propojení s Ruskem, ale jeho partneři mají v této zemi různé závazky a následně zpožděné s platbami do klubu. Čeká ho setkání s prezidentem KHL

“Stále je možnost, že budeme pokračovat v KHL, ale osobně to už nepovažuji za velmi reálné. Problém není ani tak se samotnou KHL, jako s tím, že pokud chceme uvažovat o nějakých jiných možnostech, tak to musíme udělat už teď, to se nedá odkládat. My už nyní musíme říci jiným ligám, zda do toho jdeme nebo ne.V KHL se o další sezóně reálně rozhoduje až někdy v létě, ale pro nás je to pozdě, “uvedl v rozhovoru pro týdeník Týden Maroš Krajči.

” Decision-maker v Rusku – čím nemyslím vedení KHL, ale lidí s obrovským vlivem na KHL – mají dnes úplně jiné starosti, než je situace budoucí KHL a osud bratislavského Slovanu. To jsou lidé, kteří dnes řeší situaci na Ukrajině, posílení rublu, reakce na cenu ropy a plynu, protisankčné opatření.Takže my jsme napsali nějaké dopisy, vysvětlili jsme situaci, čeká nás setkání s novým prezidentem KHL, ale neočekávám, že bychom dostali zpětnou vazbu v nějakém rozumném čase. “Kam dál se nerozhodli

Slovan má momentálně rozpracované i jiné alternativy kromě KHL pro příští sezónu. Do úvahy připadají česká liga, rakouská soutěž EBEL i domácí extraliga.

“Naší prioritou je v dané chvíli pokračování v KHL. Jakýsi žebříček případných možností bychom sestavovali až po tom, jak bychom přijali definitivní rozhodnutí upustit v KHL, “řekl pro .týždeň Maroš Krajči. Potenciál vidí v Ebel lize

V současnosti je zájem o účast Slovanu zejména ze strany rakouské ligy EBEL. Účinkují v ní kluby z Rakouska, Slovinska, Česka, Itálie a Maďarska.Po případném vstupu bratislavského klubu a Medveščak Záhřeb by to byla malá evropská soutěž.

“Sportovně by se to s KHL nedalo srovnávat, ale z KHL by se vlastně s výjimkou Helsinek stala opět jen liga bývalých států SNS. EBEL liga by naproti tomu byla soutěž sedmi zemí, což by bylo z marketingového hlediska určitě zajímavé. Výborné televizní pokrytí, profesionální řízení německým stylem, prostě něco, co má hlavu a patu. Vstupem Slovanu a Medveščak by kvalita té ligy výrazně stoupla a my bychom byli opět při něčem novém a zajímavém, “doplnil pro .týždeň Maroš Krajči .