Na lavičce fotbalistů AC Milán se udála změna, v úterý se majitel klubu Silvio Berlusconi rozhodl vyhodit srbského trenéra Siniša Mihajlović. Na jeho post nastoupil podle krátkého oficiálního komuniké na klubovém webu Cristian Brocchi.

V klubu 7-násobného evropského šampiona působí i slovenský reprezentační záložník Juraj Kucka. “Rossoneri” v sobotu v lize doma prohráli s obhájcem titulu Juventusem 1: 2 a to byla poslední kapka v poháru příslušníků držitele trpělivosti.

“Klub děkuje Mihajlović za snahu a tvrdou práci, kterou odvedl v této sezoně. Trenérem prvního týmu bude až do konce sezony Cristian Brocchi. AC Milán mu přeje do nové práce hodně úspěchů,” uvádí se na webu AC.

V pondělí v noci se Berlusconi setkal s Brocchi a dohodl smlouvu do konce sezony. Mihajlovič usedl na lavičku před touto sezónou, ale byl pod neustálým silným tlakem.

Brocchi hrával za AC v letech 2001 až 2008, od roku 2014 vedl juniorský tým Milánčania v Primavera po odchodu Filippa Inzaghiho. AC Milán je v tabulce Serie A na šestém místě s 27-bodovou ztrátou na lídra Juventus.