Jako pěkně vynechaný slunce, který se po týdnech deště rozpadl mraky, Jim Bolger přišel s vážným Derbym ucházejícím o objasnění toho, co se stalo blátivým klasickým obrazem. Moonlight Magic byl v neděli důstojným vítězem Derrinstown Stud Derby Trial, který dal svým majitelům Godolphinu obrovskou šanci na první úspěch v závodě Epsom. Pre-trial chatter v Leopardstownu se soustředil na Aidana O “Brien a jeho čtyři běžci, O’Brien nepodařilo vyrobit přesvědčivého Derbyho uchazeče. Jeho Idaho byl poslán mimo oblíbený, zatímco Shogun, hora Ryana Moora, měl také jeho příznivce.

Moonlight Magic mohl startovat na 6-1 poté, co minulý měsíc porazil 14-ti delší porážku, obecné zdraví stajně Bolger.Zatímco několik trenérů koní běželo s úvěrem, on byl na ztrátě pruh 27, než pytlovou Wexford dívku v sobotu. Když 74-rok-starý trenér vyhrál třetí skupina na tomto Karta naznačila, že se roh otočil. O hodinu později se jeho dva běžci dostali na O’Brienova čtyři v souboji a vyhrál taktické bojové ruce dolů, Saafarr nastavil tempo s Moonlight Magic ležící třetí, dokud se nezmočil k přední straně v domácím rovné. Shogun a Idaho silně skončil, aby se dostal do míst, nikdy se přiblížil než u linky, kde vítěz měl jen jednu a čtvrtinu v ruce. Ale Moonlight Magic získal tuto cenu ve své kapse nějakým způsobem z domova a je tak pravděpodobný, že ti z nich budou mít z Epsomu další čtvrť-míle.

Takže půjde?Kevin Manning, vítězný džokej, naznačil, že hůlka může být “víc typu Irish Derby”, ale to by mohlo být konzervativní reakcí člověka, který zná taková rozhodnutí, není jeho. zpočátku hravý, jak je jeho zvykem, ale nakonec se vydal na cestu k upřímnému nadšení. “Musel bych o tom diskutovat s lidmi Godolphin a dospět ke shodě. Ale pokud by to bylo ponecháno ke mně, byl bych velmi rád, kdybych šel. “Bolger řekl, že Moonlight Magic je” velmi elegantní “a” jistě tak dobrá jako St Jovite, když vyhrál Derrinstown “.St Jovite byl jen druhý v Epsomu v roce 1992, ale hacked jak v Irish Derby, tak v Ascotově Kingu Georgeovi.

Požádal o vysvětlení flopu reappearance Moonlight Magic a Bolger řekl: “Zdálo se, a byl po něm velmi tichý, takže možná neměl pravdu. Nebyl na vrcholu své hry a já jsem to nechytil. Já můžu být někdy pomalý. “Reportéři zlověstní pozvali Bolgera, aby mírně mluvil o letošních dalších soutěžících v Derby, ale už předtím chodil do cirkusu a vyhýbal se tomuto pudinkovému koláču. “Jsou dobří, jsou dobří,” řekl. “Jsou vždy dobré pro Epsom. Cokoli to vyhraje, bude to dobrý kůň jako obvykle. Neříkáš to nejlepší závod na světě?

“Jsou to dosud dokonce parta. Musím držet oheň, dokud nevidím Dante [ve čtvrtek York].Přál bych si, abych měl kůň, ale ne. “

Vzhledem k tomu, že Godolphin nebyl přesně vítězi derby, je pravděpodobné, že organizace Sheikh Mohammed se usmívá na nápad naklonění v Epsomu. Ale mohou mít na výběr, nebo dva závodníci na sedlo, protože jejich barvy byly také přeneseny k vítězství ve francouzském procesu u Saint-Cloud u Andre Fabré-cvičil Cloth of Stars, který by musel být doplněn pro Epsom.

Ať už to přijde, určitě se Moonlight Magic objeví za měsíc. On je v nabídce na 16-1, ale mohl by být rozumně polovina těchto kurzů po takový přesvědčivý výkon v otevřeném roce.

Otázka je nyní to, co O’Brien pošle.Nyní, když Godolphin, dlouholetí soupeři svých zaměstnavatelů společnosti Coolmore, mají živého běžce, je pravděpodobné, že uvažuje o tom, že bude hrát své hvězdné hříbě Minding ve snaze popřít jim velkou chvíli slávy.

Také při hledání klasické slávy je pozoruhodně Kieren Fallon. 51letý žokej zde vstřelil na Now or Never a bude na palubě filly znovu za dva týdny, kdy se pár pokusí přistát na irských 1000 Guineas, za které si bookmakery ohodnotí 9-2 šancí.Midterm projde jeho Derby Zkušební zkouška v Sandown Přečtěte si více