Lewis Hamilton byl vzhůru po svém třetím místě na belgické Grand Prix poté, co ztratil pouhých 10 bodů z jeho 19-bodového mistrovství vedoucího k týmu Mercedesu týmu Nico Rosberg, který vyhrál z pole.

Němec by očekával, že v Hamiltonově naději zvládne větší šance, vzhledem k tomu, že Brit začal na zadní řadě sítě poté, co byl penalizován 55 míst pro získání tří nových motorů.Hamilton však dosáhl pozoruhodného oživení, který získal 18 míst a rozhodně zajistil, že má nyní zásoby jednotek pro zbytek sezóny. “Boj je opět tak daleko, jak jsem “řekl Hamilton. “Dobrá věc je, že teď mám tyto motory, takže doufám, že uvidíme čistší druhou polovinu sezóny, protože rozhodně nebyla tak snadná, jak se zatím bojuje o titul.”

Měl by šampionát jít na drátu, ušetřit tolik bodů na tomto závodě a vyhrát v Maďarsku, když se Hamilton poprvé ujal titulního vedení, se může ukázat jako stěžejní. “Cítil jsem, že jsem se vrátil ke své komfortní úrovni při jízdě a očekávám, že to přijmu do dalšího závodu,” řekl. “Jít do letní přestávky o 19 bodů dopředu a jenom ztratit 10, když někdo řekl:” Při příštím závodu ztratíte 10 bodů a vezmete tři nové motory, “vzal bych si to.” p>

Jednalo se o závod světového šampióna a takový výkon, který dokonale nastavuje jeho průběh pro další titul.V minulosti byl příslibný, aby vynalezl místa a zavázal se k celkovému útoku, ale na jednom z nejlepších světových okruhů Hamilton poskytl bravurní výkon perfektní kontroly a změřil agresi. Potvrdil, že to nevyžaduje malou zkoušku a určitou zralost.

“V prvních dnech v kartingu jsme byli vždy naposledy, protože jsme měli kecy, takže jsem musel projít a v autě to sálo na začátku, takže jsem vždycky pocházel zezadu, “řekl. “Ve Formuli 1 jsem měl nejméně jeden rok, kdy jsem musel přijít zpátky do čela. Není to stresující scénář, protože jsem tam byl tak mnohokrát.

“Jediným problémem je vyčerpání potíží a to, jak tvrdě tlačíte.Můj závodní instinkt je získat co nejlepším začátkem, skočit tolik lidí, kolik můžete, na druhou stranu a doufejme, že jste udělal polovinu práce. To je to, co chci dělat, ale ostatní jezdci se hýbejí na pozici, takže všechny roky zkušeností se v závodě uskutečnily. “

Věděl, že po letní přestávce bude muset sankcionovat motory, Hamilton měl řekl před závodem, že má pocit, že je stále za Rosbergem. Teď je pevně vpřed a má jednu ruku nad svou konkurenci. Počínaje nedělním Grand Prixem v Itálii má také svůj start, který by chtěl.V roce 2014 vyhrál šest z posledních sedmi závodů a v roce 2015 čtyři z pěti poté, co Belgie vyhrál tři tituly do konce.

Toto Wolff, výkonný ředitel Mercedesu, byl spokojen s výsledkem pro oba jezdce ale vyjádřil obavy, že Max Verstappen z Red Bullu po bitvě s Kimi Raikkonenem míří k velké nehodě. Dvojice se podíleli na incidentu na první zatáčce, ale vážněji se pak střetli s Les Combesem a po kole po druhé době se Holanďan pohyboval velmi pozdě, aby zablokoval pokus o průchod Raikkonenem. Udělal to předtím, ale stejně jako předtím nebyl odsouzen k tomu, že byli správci.

Wolff se pokoušel podepsat Verstappen předtím, než nastoupil do juniorského programu Red Bull v roce 2014. “Je osvěžující pro mě.Je to mladý chlapec, který se mi hodně líbí, “řekl. “Přichází tady bez strachu, bez respektu, sevře lokty. Připomíná mi ty skvělé, připomíná mi Lewise Hamiltona z Ayrton Senna. Vidíte, že někteří kluci začínají dvakrát přemýšlet o tom, jak je předjet. Až dosud bylo prokázáno, že je na správné cestě. “Nekompromisní přístup řidiče je však důvodem k obavám. “FIA to neuložila, jediná věc, která se stala, je, že se mu v rozhovorech řidičů dostalo těžkého času,” řekl Wolff. “Možná bude příště mít těžší čas. Jen se obávám, že by jednoho dne mohl skončit ve zdi těžce. Je to osvěžující, ale nebezpečné. “