Aberdeen se opět nepodařilo využít keltského skluzu, jelikož mohl jen kreslit s Johnstoneem, který následoval po remíze vedoucích s Hamiltonem v pátek večer. Mezinárodní Simonský kostel Walesu otevřel s úzkým dosahem 10 minut před intervalem, ale doma se nepodařilo obrátit držení do branek a byli potrestáni, když St Johnstone nahradil Liam Craig vyhrál a pak převedl pozdní trest.

Navzdory absenci nejlepších hráčů, Adamu Rooneyovi, který může být po dobu šesti týdnů s poraněním tele a klíčovými kreativními vlivy v pravém záda Shay Logan a křídla Johnny Hayes, Aberdeen rychle udělal útok na Pittodrie, kde Kenny McLean donutil Alana Mannus se v první minutě ujal. Ale St Johnstone nejedl na sever, aby vytvořil čísla, a brankář Aberdeen Scott Brown musel být rychlý z jeho čáry blokovat poté, co Graham Cummins zaklepal míč do jeho cesta.

V polovině první poloviny, Cummins ho Pokud by byl v pokutovém území umístěn prostor na hlavu pravého kříže, ale jeho snaha byla mimo cíl, kdy měl opravdu učinit lepší. Domovská strana však měla jen okraj a otevřela skóre 10 minut před intervalem.Simon Lappin zaklepal na švihadlo Ryan Jacka, aby se odklonil od Shinnieho a Aberdeenovi dal roh, odkud Niall McGinn dodával Ash Taylor.Mannus zachránil, ale nedokázal vynaložit úsilí, a Církev byla po ruce, aby měla boky domů ze všech stran.

Oba strany měly štěstí, že udržely 11 mužů v parku po kapitánovi Dons Jackovi a St Johnstoneovi Danny Swanson se podílel na fracas, oba obdrželi rozhodnutí rozhodčího Stevena McLeana, že bude blikat jen žluté karty. Návštěvníci představili Craiga pro Scott Browna v intervalu, ale i přes záblesky útočících mužů pokračoval být doma, který vypadal, že větší pravděpodobnost, že najít síť. Opravdu, jak Taylor a Mark Reynolds byl zanechán poškrábání hlavy jak oni obdarovávali chybějící dráždění dodávku od McLean volného kopu těsně po interval.

A Church byl druhému cíli odmítnut okamžitě po hodině, Mannus se potápěl dolů napravo, aby zablokoval útočník z úvrati MK Dons.

Ale Aberdeen byl potrestán za to, že se jim nepodařilo prodloužit své vedení.Craig trápil Jackovi zbytečnou výzvu uvnitř prostoru a nebylo překvapením, když rozhodčí ukázal na místo. Craig sám ustoupil, aby si ho vzal, a klidně mírnil míč do branky správně Brown šel opačným směrem, když si vyděsil část své kořisti.