Pokud máte pocit, že je vaše kuchyně mnohem menší než jsou vaše představy, musíte se naučit využít každý prostor, který nabízí.
Pokud ve své kuchyni máte okno, pro které jste ztratili drahocenné centimetry při plánování kuchyňské linky, zkuste jej využít. Například dvěma otevřenými poličkami, na které můžete umís sadu skleniček či talířů.
Pokud máte kuchyňskou linku na jedné stěně, opticky pomůže, pokud uzavřené skříňky doplníte otevřenými. Kuchyň nebude vypadat tak dětská postel se zábranou stísněně a pokud stěnu za poličkou natřete výraznější barvou, prostor to velmi oživí. Sahat byste však měli po světlejších odstínech, neboť ty tmavé mají tendenci opticky zmenšovat.
I menší kuchyni si můžete navrhnout prakticky. Foto : Archiv, Ikea
Pokud je kuchyň velmi malá, o to více času a fantazie byste měli věnovat jí navrhování. Abyste maximalizovali úložné prostory, měli byste využít i místa, které by jinak zůstaly nevyužity.
Pokud máte úzkou kuchyň a kuchyňská linka se vejde pouze na jednu stěnu, neznamená to, že druhá musí zůstat nevyužita. Můžete na ni zavěsit poličku na koření nebo šálky a i zdánlivě nevyužitelný prostor se stane užitečným.
Abyste dosáhli více úložného prostoru, nebojte se i poliček nad chladničkou. A pokud chcete tvrdit, že je to příliš vysoko a proto nepraktické, položte si otázku, jak často například pečete dort, bábovku nebo cokoli jiného. Právě na tyto méně využívané kuchyňské náčiní je prostor nad chladničkou ideální.

zdroj: http://www.babynabytek.cz