BRATISLAVA. Sklonil hlavu, zahleděl se do země. Kapitán Viktor Pečovský svému týmu pořádně zavařil. Pod nátlakem soupeřova hráče chtěl přihrát míč brankáři.

Zasáhl ji však málo razantně. Jako první se k ní dostal útočník Athletic Bilbao Kike Sola. A střelou bez přípravy prostřelil Volešáka.

“I jsem si zanadával. A jak se znám, ještě mě to bude minimálně jeden nebo dva dny mrzet, “přiznal po setkání Pečovský. Žilina tehdy prohrávala o dva góly. V 33. minutě duelu.

Do druhého poločasu vyběhlo jakoby jiné mužstvo. Hráči nepolevili v tempu, běhali za každou míčem, napadali soupeře. Třemi brankami senzačně otočili výsledek.Bilbao zdolali 3: 2.

“Jsem velmi vděčný klukům za to, že mě podrželi,” mluvil Pečovský. “Na to, jaké jsme mladé mužstvo, jsme ukázali charakter a bojovnost. Podařilo se nám něco neskutečné. “Boj o místo

O vítězství rozhodl Brazilec William. V nastaveném čase. Něco podobného dokázal i před dvěma týdny v Poltavy. Tehdy vstřelil postupový gól Žiliny z poslední akce.

Tento rok se v Evropské lize prosadil už třikrát. Tolik gólů nedal loni za celou sezónu. V ní zasáhl do hry alespoň na několik minut v 29 zápasech. Skóroval jedinkrát.

“Viděli jsme, jak vypadá boj o místo.A tak to má být – aby i střídající hráč pomohl mužstvu, “chválil trenér Adrián Koule.

Na hřiště poslal opět velmi mladou sestavu – s průměrem rovných třiadvacet let. Pouze tři hráči přitom mají více než čtyřiadvacet – brankář Miloš Volešák (31), obránce Ernest Mabouka (27) a kapitán Viktor Pečovský (32).

Čtyři Žiliny jsou věkem stále teenageři. Obzvláště nejmladší László Benešov (17) je velkým příslibem pro slovenský futbal.Zostrih ze zápasu.

“Kluci ukázali neuvěřitelnou mentalitu. To se nedá koupit.Dá se to pouze Pokračování článku patří k prémiovému obsahu Sme.sk I vy můžete být jeho předplatitelům Roční předplatné 29 € Objednat Ušetříte až 17,80 € ve srovnání s měsíčním předplatným Čtvrtletní předplatné 9,90 € Objednat Ušetříte 1,80 € oproti měsíčním předplatným Měsíční předplatné od 0,98 € Objednat Cena 0,98 € platí pro nové předplatitele první měsíc. Další měsíce jsou za standardní cenu 3,90 €.Už mám předplatné – přihlásit se S předplatným získáte: neomezený přístup k obsahu Sme.sk, Korzar.sk a Spectator.sk více než 20-letý archiv Sme.sk čtení a rozhovory z příloh TV OKO / TV SVĚT, Víkend a Fórum neomezený počet diskusních příspěvků neomezený přístup k videím a Slovenské filmem na Sme.sk dostupné na PC av aplikacích Android a iPhone Pokračování článku patří k prémiovému obsahu Sme.sk Odemknout tento článek 0,50 € Odemknout Po zaplacení se článek o několik sekund odemkne a můžete pokračovat v čtení Roční předplatné 29 € Objednat Ušetříte až 17,80 € ve srovnání s měsíčním předplatným Měsíční p redplatné 3,90 € Objednat Už mám předplatné – přihlásit se S předplatným získáte: neomezený přístup k obsahu Sme.sk, Korzar.sk a Spectator.sk více než 20-letý archiv Sme.sk čtení a rozhovory z příloh TV OKO / TV SVĚT , Víkend a Fórum neomezený počet diskusních příspěvků neomezený přístup k videím a Slovenské filmem na Sme.sk dostupné na PC av aplikacích Android a iPhone