Další skvělý výkon od Marcela Kittel viděl německý cyklista nárokovat druhé po sobě jdoucí vítězství sprintu u Giro d’Italia a nahradit Tom Dumoulin jako vůdce po třetí etapě v neděli.

Kittel otevřel svůj sprint 200 metrů a projel řadu dlouhých kol před Elia Viviani v Itálii, zatímco další italský cyklista Giacomo Nizzolo byl třetí na 190 km dlouhé cestě z Nijmegenu Arnhem.No britských jezdců vybraných k zahájení v roce 2016 vydání Giro d’Italia Přečtěte si více

Bylo to Kittelovo čtvrtý vítězství v Giro.Náhodou žádná z těchto vítězství nevstoupila v Itálii se svými dvěma předchozími úspěchy v Belfastu a Dublinu v roce 2014. “Abych byl upřímný, rád bych je také rád vyhrával v Itálii,” řekl Kittel. “Jsem super, super šťastný vyhrát…Mohu teď říci, že jsem nosil vodítko v Touru de France a také v Giro. Něco jedinečného a jsem velmi, velmi hrdý.

“Dnes byl super den. Moji kluci měli úžasnou práci, drželi mě z vetra a nakonec nám Matteo Trentin a Fabio Sabatini přivedli do pozice a odtud jsem měl nejlepší možnost začít svůj sprintu. “

Bonus sekundy Kittel vyhraje za scénu vyhrál devět vteřin před Dumoulinem. Je to 10 let, co němečtí nosili růžové dresy vůdce.Andrey Amador se umístil na třetím místě v celkovém pořadí, za 15 sekund za Kittem. Zdálo se, jako by Kittel naděje, že skončí den v růžové, by byl potlačen fantastickou sólovou snahou Johann Van Zyl, který byl jedním kvartetu jezdců, kteří se rozloučili na začátku jeviště a na jednom místě měli výhodu více než osm minut. Van Zyl napadl z přestávky krátce po vstupu do druhého ze dvou 14 km okruhů cílovou čarou, ale soustředěné úsilí od Etixu připomínalo jihoafrického cyklisty, který byl zachycen s méně než dvěma kilometry.

Stádo bylo ovlivněno silnými vítrmi, které rozdělily peloton a přispěly na několik havárií. Jean-Christophe Péraud, nadějný pro všeobecné zařazení, byl zachycen v prvním z nich, když jeho týmový kolega AG2r-La Mondiale klouzal před ním jako peloton uzavřel kruhový objezd.

38letý Francouz, který soutěží v jeho prvním Giro, se dostal na silnici f ace-první.Ačkoli vstával rychle, utrpěl škrty v obličeji a byl odebrán ambulancí a stal se prvním jezdcem, který opustil závod. Pondělí je odpočinkový den, kdy se Giro vrací do Itálie na čtvrtou nohu – 200 km (124 mil) středně-horské scény z Catanzaro do Praia a Mare na jihu země.