Očekávali jsme, že to bude drsné a štěrkové. Grittier než Snake Pass na ledové středozápadní ráno nebo vejce sendvič na pláži s vítrným větrem. Nick Gubbins byl tak zběsilý, že přišel na konec hry, že by potřeboval pár hodin, aby se vykoupal studenou vodou jako nově získané Brancasterské mušle. Pět a půl hodiny a 242 porodů, Gubbins, na Fag konce plodné sezóny, která ho poháněla na okraji anglického týmu, byl pásem a třmeny, které zabraňovaly tomu, aby kalhoty z Middlesexu zapadaly kolem kotníků.Jeho neporažený 120 byl jeho čtvrté a vzhledem k kontextu a tomu, co bylo v sázce, jeho nejvýznamnější letní letopočet, na němž stojí Middlesex 208 za pět, vyrobil 82 zásahů, než se špatné světlo bránilo dalšímu hře. James Vince z Hampshire dělá seno proti Durhamovi aby se zvýšila naděje na přežití Přečtěte si více

Nikdy nebyl snadný den pro odpalování a nebylo překvapení, kdy Yorkshire uplatnil své právo zbavit se házet a dát Middlesexu dovnitř. Byla nízká oblačnost a náznak mizzle ve vzduchu. Stoupání, které se nacházelo blízko středu unaveně vyhlížejícího náměstí, bylo podle zpráv tak trochu zelenější než to vypadalo.Celý den nabízel jen trochu na baterii švů, z nichž pět jich bylo na hřišti Yorkshire: špička houpačky – ještě víc s druhou novou kuličkou, když vlhkost vyšla z atmosféry – trochu z švu, dotýkat se dvoukrát, takže některé dodávky, zpravidla zadní části, se v ní vlepily. Jiní se pěkně proklouzli a pro Tima Bresnana to vypadalo, jako by se trochu obrátil, v impozantním kouzle z konce Pavilonu. Takže by bylo nesprávné říci, že to byl jeden z Gubbinsových plynulejších směnek . Příčinu Yorkshire nepomohlo neschopnost terénních hráčů chytit míč. Tři šance, nebo možná čtyři (udělal Andy Hodd, za pahýly, vynechal jeden off Azeem Rafiqovo off-spin? Jeho reakce tolik naznačila) byly vyliaty, jeden z nich nabídl centurion, když byl ve 22.Později krátce předtím, než krátce vyzbrojil Ryan Sidebottom do Velkého stánku, aby šest dosáhl tří čísel, přežil i to, co se ukázalo být tenkým okrajem po straně nohy od stejného bowleru. Říkalo se, že všech pět branek v Yorkshiru přišel bez pomoci jakémukoli pachateli. Přesto bylo v Gubbinsově hnutí něco plynulého, synchronizace oka, myšlení a nohou, která se automaticky dostává do ten, kdo strávil hodiny na záhybu a je ve formě svého života. Stojí vysoký a klidný, a pokud jeho počáteční backlift jde směrem ke kloubovému kordonu, pak je dostatečně rovný, když to dopadne. Hraje pozdě, je výkonným čtvercem branky a hraje pěkně přes náměstí.Jedna z prvních hranic, která byla skoro přes vrchol odrazu, byla skrz den.

Rozhodující je, že pro útočníka, a obzvláště leváka, má povědomí o tom, kde je ve vztahu k jeho off pahýl, tak on opustí míč dobře. A jakkoli dobrý hráč udělá, když se míč pohybuje bočně, zavolá na linku, aby se hral a držel se spíše než aby sledoval hnutí a hrál na něm pryč od svého těla. Jeho netopýr prošel mnohokrát, obzvláště Bresnan, přičemž míč dolů na svahu. Trik, jak se vyvíjel, je s ním zacházet bezstarostně, mentálně nakreslit řádek (nebo dokonce, jak Alastair Cook dělá, fyzický) a pokračovat.

Na chvíli se zdálo, že Pacemáni by mohli zkusit skrz směny Middlesexu.Jack Brooks, pugilistický bowler, který vyměnil údery v honbě s brankami, odstranil Sam Robsona bez skóre a Nick Compton, který nesprávně posuzoval čáru a nehrál nic, co se právě drží dostatečně ve svahu. David Willey, přednost před Liamem Plunkettem v naději, že by mohl využít režijní podmínky, a pak donutil Dawida Malana, který Adam Lyth upustil na druhém skluzu, aby se přitáhl k jeho pahýlům – což je známka dvoustranného charakteru hřiště.Když se Brooks vrátil později, aby Stevena Eskinazi podobně odstranil, byl Middlesex 97 pro čtyři av potížích. Gubbins už byl vynechán v zádovém bodě, což byl zlomený řez, který Rafiq dokázal dokonce vydělat, ale nyní přidal 57 pro pátou branku s Johnem Simpsonem předtím, než udeřil Wicketkeeper na zaslouženou Bresnanovi, stejným způsobem jako Compton, který se v tomto procesu téměř vymanil. V závěru však Gubbins udělil v době oběda medaili prezidenta Middlesexu Harryho Latchmana s Jamesem Franklinem, který sám chyběl ve třetím skluzu Gary Ballance. Celkově vzhledem k podmínkám a nedostatečné výkonnosti Yorkshire v terénu to byl Middlesexův nebo alespoň Gubbinsův den.