“MLS, Don Garber a Dr. Bill McGuire učiní důležité oznámení o budoucnosti fotbalu v Minnesotě,” uvedla ligová kancelář v tiskové zprávě, která byla vydána v pondělí ráno.

Dosáhl dohody s McGuirem, hlavním vlastníkem klubu Severoamerické fotbalové ligy, aby absorboval Minnesotu United jako expanzní tým, který v pondělí zveřejnil Sports Illustrated. United bude mít v Minnesotě vikingů NFL Soutěž o provoz klubu MLS na mediálním trhu No15 v zemi. Nabídka Vikingů zahrnovala potenciální MLS tým, který hraje na novém stadionu NFL v týmu, a to kvůli otevření v roce 2016, sezení se snížilo na 25 000 fotbalových zápasů. Ale v posledních měsících se ukázalo, Fotbalový specifický venkovní stadion, který upřednostňoval hřiště McGuire.Zprávy rovněž uvádějí, že místní investice od majitelů Minnesoty Twins a Timberwolves mohou být k dispozici. Rozšiřující se horizonty: kde bude Major League Soccer open shop dále? Přečtěte si více

“Naše ambice od prvního dne našeho zapojení do profesionálního fotbalu v Minnesotě byla vždy vybudovat jeden z největších klubů v Severní Americe a žárlivě strážit naši pozici vrcholu profesionálního fotbalu Na našem trhu, “řekl prezident klubu prezidenta Minnesoty United Nick Rogers tento měsíc.

United by mohl začít MLS hrát již v roce 2017, pokud bude využívat dočasné domovské místo jako je Národní sportovní centrum – 8,500 míst, kde v současné době hrají domácí zápasy – je schválena ligou. Pokud tomu tak není, debut v roce 2018 je pravděpodobnější.

Společnost MLS se zavázala, že do roku 2020 přidá další čtyři licence.Expanzní kluby v Minnesotě United a Atlantě – společně s resuscitací Chivas USA jako nového klubu na trhu Los Angeles – nechávají jen jedno volné místo. Očekává se, že tento slot bude převeden do Sacramenta nebo do hodně mluveného návrhu Miami podepřeného potenciálními vlastníky Davida Beckhama, Marcela Claure a Simona Fullera.