Lutalo Muhammad je přesvědčen, že smíšené bojové umění bude jednoho dne dostat olympijský status v důsledku záchvatu Conora McGregora s Nate Diazem v Las Vegas v sobotu večer. Bojová hra se znovu naplnila: jak MMA a UFC dobyl svět | Andy Bull Přečtěte si více Hvězda taekwondo ve Velké Británii je už od raného věku ponořena do historie bojových sportů a říká, že vzrůst zájmu o MMA je něco, co je vítáno a obdivováno.

McGregorova neúspěšná snaha porazit Diaz by mohla být považována za průlomový moment pro sport, který přinesl miliardy, ale přesto bojoval za to, aby se postavil na konvenčních mediálních trzích.

Vyjádřit svou touhu prosadit olympijskou iniciativu v příštím desetiletí spolu s Lorenzem Fertittou, co sdělil BBC minulý měsíc: “Kam jedeme s UFC, nakonec budeme [MMA] součástí olympijských her. “Úžasný nárůst popularity bojových sportů byl zdůrazněn častými výprodeji arény pro boxerské zápasy světového titulu a události, jako je pondělní otevření nového výcvikového zařízení GB Taekwondo v Manchesteru ve výši 2,7 milionu GBP.

P>

24-letý Muhammad quali Který získal v Rio de Janeiro kvótové místo tím, že v prosinci zvítězil v finále World Grand Prix v Mexiku a nyní se zaměřuje na zotavení z operací kolena, aby získal lepší bronzovou medaili, kterou vyhrál v Londýně 2012. Muhammad řekl: “Myslím, že smíšené bojové umění je brilantní – je to vzrušující a zábavné a zdá se, že má velký smysl, že to bude jeden den zahrnuto do olympijských her.

” V minulosti by byla tato tunelová vize Kde byste měli vždycky vybojovat jedno bojové umění proti druhému, ale s MMA jsme si uvědomili, že nejčistší výraz se nalézá ve sloučení, ve kterém vybíráte ty nejlepší kousky z každého. “Nate Diaz je vzácný underdog po UFC 196: Ten, kdo zůstává darebákem Les Carpenter Read more

Muhammad, který byl v centru olympijského výběrového bouře v roce 2012, když byl vybrán přes svého GB týmového kolegu a světového No1 Aarona Cooka, je oblíbený, aby se potopil s Damonem Sansumem Muži-87kg lůžko v Riu.

Její nadšený fanoušek boxu zdůraznil, že zatímco jeho zaměření zůstává výlučně na sportu, na kterém byl jeho otec představen ve čtyřech letech, MMA představuje zajímavou budoucnost “Vždy jsem se považoval za bojového umělce jako první a za sportovce za druhé,” dodal Mohamed. “Já absolutně miluju všechna bojová umění a je mnoho věcí, které obdivuji o jujitsu a boxu, které bych rád vyzkoušel.” “Myslím, že nikdy nemůžete říci nikdy, ale právě teď jsou mé cíle velmi Hodně v taekwondo.Můj talent je s nohama a mojí kopanou schopností a jsem přesvědčen, že půjdu do Rio a vyhrát olympijskou zlatou medaili. “