Je pravidlem pro přehlídku ofsaid a pokud je to první, o čem to slyšíte, najděte hokejového fanouška a zeptejte se ho, jak to jde. Pak se připravte na zdravou dávku rozprašování. Protože právě teď pravidlo pro kontrolu ofsaidů ničí všechno. Takže, co je to nové pravidlo a proč se na to všichni tak zlobí? Je to trochu komplikované, a tak si udělejte tento styl Q & A.

Pravidlo je nové, představené pro tuto sezónu. Umožňuje okamžité přehrání přehrávání v každé zóně, kde je skóre dosaženo předtím, než se pušek vrátí ven, aby se zjistilo, zda je hra možná mimo.Recenze jsou zahájena výzvou trenéra až do poslední minuty regulace; Po této době, včetně přesčasů, liga automaticky přezkoumá všechno. Hokej je offside pravidlo je relativně přímočaré – v podstatě, puk musí překonat nepřátelský blueline dříve, než někteří hráči vstoupí do zóny. Ale hokej je rychlá hra a hráči se naučí pokoušet se časovat své vstupy do zóny tak, aby překročily čáru v okamžiku, kdy se puk děje. Takže mluvíme o hrách, o kterých lze rozhodnout zlomek palce a zlomek vteřiny.

Ne! No, přinejmenším jsme si nemysleli, že jsou. Který je tam, kde problém přichází. Dostaneme se k tomu za sekundu. Ale ne, nápad tady nebyl, že došlo k nějaké epidemii zmeškaných hovorů.Místo toho se objevilo několik významných případů, kdy byla evidentně chyba na ofsajdu. Nejslavnější byl tento gól z roku 2013 Matt Duchene, ve kterém mu bylo povoleno vstřelit skóre, i když byl zřejmě o několik noh. Facebook Twitter Pinterest

Byla to taková zjevná chyba, že se zdálo, že je to taková věc, že ​​replay by měl být schopen vstoupit a opravit, a tam byly výzvy k lize, aby zvážily revizní proces v té době . Ale skutečný bod překonání byl v loňském play-off, když Lightning dosáhl proti Montrealu nadčasového vítěze, který vypadal jako ofsajd.Tato hra nebyla tak komicky zřejmá jako volání Duchene, ale sázky byly mnohem vyšší, než mnozí fanoušci a média se začali ptát, proč NHL neudělal absolutní jistotu, že dostali tato volání správně.

A tak v loňském létě představil NHL pravidlo přehledu přehrávání. (Také představili recenzi pro rušení brankářů, které se pod občasným požárem podařilo, ale zdá se, že fungují víceméně podle očekávání.) Aby bylo jasné: Téměř každý si myslel, že je to dobrý nápad. A my jsme všichni předpokládali, že to bude možná několikrát po celou sezónu.

Jo, zdá se, že NHL lineman byl tajně strašný při volání na ofsajdu.

Několikrát v průběhu sezóny, offside recenzi skončila být používán několikrát za měsíc. Pak to bylo několikrát za týden.A tak daleko v play-off, zdá se, že to přijde několikrát v noci. Ukazuje se, že linekáři měli chybějící offside volání poměrně pravidelně a nikdo si toho nevšiml. A když o tom přemýšlíte, to dává smysl. Znovu zde mluvíme o ostré hrany holí, které je téměř nemožné vidět s pouhým okem v reálném čase. Neexistuje žádný způsob, od něhož by se dalo předpokládat, A kdyby se chyběli v příliš blízké hře, většina z nás by souhlasila s tím, že je lepší se chystat na straně nechat hru pokračovat, než aby neustále přerušovala akci za nic.

Konečným výsledkem je, že trenéři volali po recenzi mnohem častěji než někdo očekával.Není to neobvyklé vidět, že tým skóruje velký gól, jen aby si uvědomil, že druhý tým napadá ofsaid, který může přijít dlouho předtím, než se puk dostal někde poblíž sítě. Sledujete tři nebo čtyři přehrávání, uvědomujete si, že útočící tým byl ofsail na noze a branka je z paluby.

Je to něco, co může změnit výsledek hry. A to má. Tento cíl ze hry dvou z Blackhawks / Blues série by dal St Louis až pozdě ve třetím. Bylo to zbytečné a Blackhawkové skončili vítězstvím. Facebook Twitter Pinterest

Zde je další příklad, ten z Panthers / Islanders series. Bylo by to, že by Florida dostala 3: 0 ve hře tři; Místo toho se cíl nepočítá, ostrovani se vrátili, aby vyhrál, a všichni souhlasili s tím, že převrácený hovor byl bodem obratu.Facebook Twitter Pinterest

To je proti-argument a je to dobrý. Z větší části nikdo opravdu nespochybňuje, že tyto hry byly skutečně ofsajdové. Úředníci dostali volání správně.

U některých fanoušků to stačí k ukončení rozpravy a ospravedlnění nového pravidla. Ale pro druhé, systém je stále chybný, i když produkuje správné výsledky. Recenze trvají příliš dlouho, sání vzrušení z budovy, zatímco jsme všichni čekat na rozhodnutí. Jsou zpracováváni úředními představiteli, kteří se dívají na drobné tablety, a nikoli na ledovou válečnou místnost s přístupem na velké HD obrazovky.A riziko pro trenéra, které vyžaduje výzvu, není příliš vysoké – ztratí časový limit, pokud se mýlí, ale nedostanou trest, takže má smysl přehodnotit téměř všechno, co se blíží, než čekat na Opravdu zřejmé chyby. Ale největší problém tady, pro mnoho fanoušků, je to, že tyto cíle mimo palubu prostě nemá pocit spravedlnosti. Existuje stovka drobných věcí, které se mohou stát až k cíli, a desítky úsudků, které úředníci musí učinit (nebo ne) v průběhu cesty. Zdá se to divné, že to všechno přijmete, a pak si vyberete jeden konkrétní okamžik a podrobíte jej přezkumu zmrazení.

To platí obzvláště tehdy, když se ofsajda stane dobře předtím, než bude branka zaznamenána.Pravidlo kontroly neumožňuje žádné časové omezení mezi zadáním zóny a případným cílem; Pokud puk nevstoupí z oblasti, hra může být přezkoumána bez ohledu na to, jak dlouho to trvá. To vedlo k takovým situacím, jako je ten gól Panthers, kde se 10 sekund klopí mezi ofsátem a brankou. To nemusí znít jako hodně, ale v hokeji, to je těžký čas. A mohlo by to být ještě déle. Teoreticky jsme viděli cíl, kdy akce šla po dobu jedné minuty nebo déle, s několika změnami vlastnictví v defenzivním konci, než je vše vymazalo kvůli ofsajdu na zónovém záznamu, který jsme si ani nepamatovali.

Ano, chcete to správně. Pravidlo však mělo zabránit obrovským chybám, které vedly přímo k zjevné nespravedlnosti.Místo toho se cítíme, že odvádíme legitimní cíle z toho, co odpovídá technické povaze.

OK, děti, shromažďujte okruh příběhů. Je to varovný příklad času.

Cestou zpět na konci 90. let se NHL rozhodl, že má problém s tím, že hráči narazí na záhyb. Chtěli bychom se ujistit, že brankáři mají prostor k výkonu své práce, a proto se tato liga stala přiměřenou změnou v pravidlech. Od tohoto okamžiku by byl jakýkoliv gól, když byl útočný hráč v modré barvě záhybů, a to by mělo být zamlžováno. Změna měla požadovaný účinek, zničila cíle, ve kterých hráči zasahovali do schopnosti brankáře udělat Zachránit. Ale také zničilo spoustu dalších, v nichž se v záhybce, která neměla na cokoliv žádný vliv, dostala nějaká rukávová krajka v krajce, která stačila k tomu,Nakonec jsme se všichni naučili, abychom příliš nečekali, že vidíme gól, který jsme skórovali, přinejmenším dokud jsme neviděli dvě nebo dvě přehrání, abychom se ujistili, že to nebude zničeno.

Pokud jde o ligu, která se snažila zvýšit skóre (a stále je k tomuto dni), pravidlo se zdálo hluboce kontraproduktivní a fanoušci se z něj nenáviděli. Ale ligu táhla nohy, když podnikla nějakou akci.

A pak v nadčasových hodinách hry 6 Stanley Cupu v roce 1999 se to stalo: Facebook Twitter Pinterest

To je Brett Hull, který zaznamenal vítězný gól…s nohou v záhybu. Fanoušci, kteří doma sledovali, čekali na to, aby byl gól převrácen, stejně jako stovky před tím, než to bylo. Ale telefonát nikdy nepřijel. Liga šla do kontroly škod, trvá na tom, že bylo provedeno hodnocení a cíl byl legální, ale na tom nezáleželo.V očích fanoušků ho NHL vyhodil a Stanley Cup vyhrál na špatný cíl. Toto pravidlo bylo zrušeno v létě, nikdy se nevrátilo. To je scénář, o který se tady všichni obávají: Série, nebo dokonce Stanley Cup, je rozhodnuto jedním z těchto offside recenzí. Bude to strašný pohled na NHL, i když dostanou právo volat. Pokud se to stalo špatným, nebo úplně chybělo, bylo by to katastrofa.

Takže když slyšíte hokejové fanoušky, kteří se mumlají o nejhorší scénáři, nezapomeňte: žili je.

Není to moc. Pravidlo je v knihách a jakákoli významná změna, zatímco se sezóna stále děje, by byla bezprecedentní.Zastavit nějaké naprosté fiasko, že tato volba nezní jako by to bylo na stole. Místo toho se podívejte na ligu, aby se pokusila přepracovat pravidlo v offseasonu. Možná přidávají časopis založený kvalifikací k hodnocení, takže pouze cíl, který se stane (řekněme) pět sekund po vstupu do zóny může být přezkoumán. Možná, že zvyšují náklady na to, že se mýlí s výzvou, a odrazuje od nich, aby je používali při každém blízkém volání. Nebo možná vymažou celou věc, vrátit se k důvěryhodnosti úředníků, aby volali v reálném čase, a jenom přijmout, že úředníci mají těžkou práci a lidská chyba by mohla příležitostně přicházet do hry.

Mezitím všichni čekají na Big One – revizní výzvu, která se pokazí a náklady na nějaký tým jejich sezónu.A kdyby se to stalo, celé peklo se uvolní.

Možná, že liga dostane štěstí a může jezdit až do offseasonu bez dalšího momentu Brett Hull. Nebo možná ne. Podle toho, jak často se tyto volání objevily v prvním kole, je těžké se jim líbit jejich šance.