Celkem je v přípravě před sezonou 2018/19 v rozmezí 15. září a 3. října naplánováno 110 zápasů. Vše odstartuje v sobotu, kdy se část kádru Bruins a Flames poměří v čínském Šen-čenu (utkání začíná již v 8:30 SEČ) a ve středu mají naplánovanou odvetu do Pekingu.

Už loni sehráli dva premiérové přípravné zápasy na čínské půdě v Šanghaji a Pekingu hokejisté Los Angeles Kings a Vancouver Canucks. Boston se ve dvojzápase bude muset obejít o služby několika opor, když v USA zůstali Patrice Bergeron, Zdeno Chára, Torey Krug či David Krejčí. Český centr neodcestoval kvůli potížím s vízy. Ve výpravě naopak nechyběl David Pastrňák, jenž je dokonce jednou z hlavních tváří „China Games“, či mladý obránce Jakub Zbořil.Za Calgary se představí Michael Frolík.

V rámci tradiční letní akce „Kraft Hockeyville“, která prezentuje týmy NHL v menších městech amerického kontinentu, letos zavítá do Lucanu v Ontariu Ottawa Senators a Toronto Maple Leafs. V americkém Clintonu se pak představí zástupci Buffalo Sabres a Columbus Blue Jackets. Také řada z dalších přípravných zápasů proběhne v USA a Kanadě mimo domovské arény klubů NHL a za zmínku stojí i Islanders.Newyorský celek se v první sezoně po odchodu lídra Johna Tavarese (jako volný hráč podepsal Torontu) vrací do stařičké Nassau Veterans Memorial Coliseum, ve které kromě přípravy odehraje i 20 domácích duelů základní části.

Na závěr přípravy přijde další zpestření, když se s evropskými soupeři poměří New Jersey Devils (1. října ve švýcarském Bernu proti SC Bern) a Edmonton Oilers (3. října v německém Kolíně nad Rýnem proti Kölner Haie).

Základní část startuje 4. října čtveřicí duelů: Toronto – Montreal, Vancouver – Calgary, San Jose – Anaheim a obhájci Stanley Cupu Washington Capitals přivítají Boston Bruins. Na evropské půdě se pak ostré zápasy odehrají ve Skandinávii.V plánu jsou hned tři duely základní části: 6. října v Göteborgu zahájí sezonu New Jersey Devils a Edmonton Oilers, dále pak 1. a 2 listopadu se ve dvojzápase v Helsinkách střetnou Winnipeg Jets s Florida Panthers.