Social. Boj o letošní titul mistra světa ve formuli 1 se pomalu chýlí k vyvrcholení, o celkové prvenství si to s největší pravděpodobností stejně jako loni rozdají jezdci Mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Šance Sebastian Vettela na Ferrari jsou spíše utopické. Tisková konference před velkou cenou Ruska (v angličtině).

I tentokrát je největším favoritem úřadující šampion Hamilton, který pět závodů před koncem vede pořadí pilotů o slušných 48 bodů před týmovým kolegou Rosbergem. Rosberg má tři vítězství na netu Němec potřebuje vítězství nad neděli Grand Prix Ruska u olympijského parku Soči.

“Nejsem schopen dát své zbraně na titul, poslední Suzuke závody byly důkazem.Stále máme pět závodů, i když vzdálenost od Lewise je poměrně velká. V mé hlavě to však není konec. Mám auto, které se dostává na vrchol. V loňském roce jsem si opravdu užívala první cestu do Ruska. Mým cílem je využít všechny dostupné prostředky na pozitivum a vybojování vítězství, “řekl Rosberg pro oficiální stránku Mercedesu.

Třicetiletý rodák z Wiesbadenu má v tomto ročníku F1 na kontě zatím tři vítězství – to poslední ještě z červnové VC Rakouska . Hamilton může překonat Senny

V rozdílné situaci je Hamilton.Brit je v sezóně 2015 nezastavitelný zejména v kvalifikaci, pole position získal v 11 ze 14 případů a vítěznou trofej si zatím odnesl z osmi velkých cen.

V Soči bude mít motivaci navíc, případným triumfem by se odpoutal od Ayrtona Senny v historickém žebříčku vítězství a dotáhl by se na třetího Vettela.

“Loni jsme zažili skvělé závody. Získali jsme tu jistotu vítězství v Poháru konstruktérů, byl to fantastický moment. Doufám, že k těmto úžasným vzpomínkám přidáme během tohoto víkendu další. Budu se velmi snažit, aby to tak bylo , “Dodal Hamilton.

Bez šance v Soči rozhodně nebude ani Ferrari, ale dvě dlouhé rovinky by měly vyznít ve prospěch výkonnějších motorů Mercedes.Trať je v olympijském parku Sochi Autodrome je součástí známého německého architekta Hermanna Tilkeho. Trať se nachází v olympijském parku a má vzdálenost 5,8 km. Toto je třetí nejdelší kolo v belgickém kalendáři Spa-Francorchamps a britském Silverstone.

Cílová čára se nachází v severním rohu poblíž nádraží. Piloti pak projeli na jevišti, kde byly uděleny medaile v zimních olympijských hrách v roce 2014, se zaměřením na palác Bolshoi Ice, hlavní olympijskou vesnici Adler Arene a zpět na stanici.

Jezdci provozují obvod v závodě 53krát. Formule 1 byla představena v Rusku poprvé v loňském roce, v roce 2010 se začala stavět 18-otáčka. Vedoucí představitelé uzavřeli smlouvu s obchodním ředitelem efemerní smlouvy Bernie Ecclestone do roku 2020.Autodrom v Soči je součástí německého architekta Hermanna Tilkeho.

Výhradní distributor pneumatik pro F1, italská společnost Pirelli, přivezl do Soči tentokrát měkké a superměkké směsi.

Na pobřeží Černého moře má být o víkendu proměnlivé počasí, na pátek předpovídají meteorologie až 70-procentní možnost srážek, v sobotu má být jasno a v neděli zčásti zataženo. Nejvyšší teplota stoupá na 19 stupňů Celsia.

Zahajovací páteční trénink se začal o 9:00 SELČ, sobotní kvalifikace je na programu o 14.00 a nedělní závody, které odvysílá stanice Sport2HD v přímém přenosu, odstartují o hodinu dříve. Ruská skvělá cena: