Oni mohou být mistři Evropy, ale neexistují žádné náznaky, že by se lidé mohli snažit o to, aby Saraceny popřeli šampionát Anglie. Leicester ví víc o tom, že vyhrál ten gong než kdokoliv jiný, ale oni byli zničeni hnusným klubem na misi. Ještě horší – přinejmenším v Anglii – prohrál v 20. minutě Manua Tuilagiho do úderu v úderem. Limp a pohled na tvář Eddie Jonesovi nevěřili dobře, protože posuzoval možnosti pro turné po Anglii do Austrálie. Možná se ještě více zajímalo o Jonesa – a jistě o Saraceny – bylo to zranění Owen Farrell v druhé polovině hry, když se hra vyhnula jeho závěru jako oživení v Leicesteru po přestávce, na okamžik naznačila nemožný návrat.Farrell udělal dvě údery do žeber během několika vteřin a byl zjevně bolest, když opustil pole v hodině. Pokud je ztracen pro finále, Saracens bude proklínat potřebu druhé poloviny, i když se znovu ujistili v posledním quarter.Saracens vyhrávají vyznamenání v Premiership konce sezony ocenění noc Přečtěte si více

Protože v první polovině provedli vše, co potřebovali. Byli brutální v obraně a smrtící v relativně vzácných příležitostech, které zaútočili. Pro semifinále to bylo bolestně jednostranné období zahájení. Což neznamená, že Leicester byl hrozně hrozný, ačkoli oni se zoufale zhoršovali, když se prvních 40 odvrátil. Tigři skutečně roztrhali Saraceny. Vypadalo to, jako by Saracens konečně trpěl kocovinou z Lyonu.V první minutě se Peter Betham odbočil po levé straně a Ben Youngs se rozbíhal po okrajích dalšího hromádku a poslal Tuilagiho na stožáry. Jak oslavovali. JP Doyle však odkázal na to, že se hnali na TMO a Dom Barrow byl chycen manipulovat s míčem na podlaze. Žádný pokus.

Zděšení vzbudilo Saraceny. Nějaký brilantní off-zatížení po levé straně vydláždil cestu pro více uprostřed, Schalk Brity krmení George Kruis krmení Will Fraser, který cválal k linii. Bylo to jen čtvrté minuty, ale Leicester stále běžel u svých hostitelů i přes brutální obranu. Jejich přístup v této sezóně byl pozoruhodný pro další důraz na ambice. Z vlastních 22 byl skutečně ambiciózní proti této řadě.Všechno muselo být na místě, a to nebylo. Owen Williams vložil malý čip, který by se mohl posadit do Teluse Veainu, kdyby se jednalo o jednu cestu, ale místo toho to udělal Chris Wyles . Po trošce nohou byl křídlo pryč pro druhý pokus. Bylo to v pronásledování, že Tuilagiho kohoutek šel. Vyhlídky byly pro Leicester bezútěšné a ještě o pět minut později. Saracensová pracovala krásná – a příliš vzácná – vyzkoušela si od šmoula, kterou Chris Ashton skončil smrtícím způsobem: 21-0; 25 minut.

Farrell prodloužil vedení pokutou před tím, než se nejvíce urazilo odpolední pokusy o tygry.Youngs hodil do Bethama strašný průsmyk, který Wyles zachytil na vlastní pěst 22, odkud dojel do poločasu.

Ve dnech 31-0 se na druhou polovinu a Saracens v prvním poločase opravdu chyběli po poločasu. Leicester udeřil v první minutě druhého období, stejně jako v prvním, a tentokrát to stálo. Williams brilantně odrážel hluboko v jeho polovině a dal Veainu pryč. O pět minut později Williams přistoupil k trestu; opět pět minut a Youngsova penalizace pokutovala Frasera do trestného činu žluté karty. Leicester řídil výsledný rozvrh a náhle bylo marže pouhých 14 bodů. Nemohli, že? Leicester a nemožné se staly v této sezoně synonymem, ale bohužel to byl špatný sport.Saraceny se natáhli natolik, aby zastavili oživení tam a potom. Poslední půlhodina se vyhnula směrem k nevyhnutelnému. Farrell zvedl zranění v hodině a Charlie Hodgson nastoupil na poslední domácí vzhled své kariéry, přinesl dvě tresty a přeměnil pozdní pokus o Ashtona, který byl skvěle dokončen.

trochu zmatený, “řekl Mark McCall. “Myslel jsem si, že minulý víkend byl náš výkon neuvěřitelný a ve výsledkové tabulce se to skutečně nezobrazovalo. Tento týden byl srovnávací tabulka pro nás asi příliš laskavý. “

Takže postupují k jejich poslednímu finálu. Toto je jejich páté vystoupení v showcase Twickenham v posledních sedmi sezónách. S nebo bez společnosti Farrell bude od společnosti Exeter vykázat mimořádný výkon a popírat je v této podobě.