BRATISLAVA. Před dvěma lety v červenci si pořezala Serena Williamsová nohu na rozbitém skle. Zranění bylo tak vážné, že musela ukončit sezónu.

K tomu se přidala plicní embolie na začátku roku 2011 a začalo se pomaličku šuškat o konci dominantní éry americké tenistky.

Mladší ze sester Williamsových si však konec absolutně nepřipouštěla. Doliečila se a na betonové části sezony znovu ukázala, že s ní třeba počítat.

Na US Open se dostala před rokem do finále, ve kterém prohrála s Australankou Stosurová.

Začátek roku 2012 jí znovu velmi nevyšel. Na Australian Open zvládla osmifinále, ale na Roland Garros vypadla už v prvním kole s Francouzkou Razzanovovou.Vrátila se k tvrdé přípravě

Po prohře se zaťala a odmítla spekulace, že už nemá na nejlepší. “Skutečný šampión je ten, kdo se vrátí na vrchol a dokáže se poučit z výher.”

Vrátila se k tvrdé přípravě. Donekonečna pilované podání, o které se opírá po celou kariéry. Výkonnostní vrchol si naplánovala na léto a vyšel její dokonale.

Začala triumfem ve Wimbledonu, pokračovala olympijským zlatem v Londýně a zakončila ho titulem na US Open.

Obdivuhodná je zejména suverenita, s jakou turnaje zvládla. Na prvních dvou nedala soupeřkám nejmenší šanci a podobně to bylo i cestou do newyorského finále.

Navzdory vší úctě k Azarenková bylo finále zejména o Serene.Když nedělala vynucené chyby, Běloruska neměla mnoho šancí.

Hovoří o tom i konečné štatistiky- Williamsová zahrála 44 vítězných úderů oproti třinácti súperkiným. Na druhé straně udělala 45 nevynucených chyb, které ji téměř stály zápas.

Vyrovnaný třetí set naklonila na svou stranu rodačka z Minsku v sedmém gamu, když sebrala Američance podání.

To potvrdila dobrým servisem a vedla 5: 3. V rozhodujících chvílích znovu Williamsová ukázala, proč je považována za jednu z nejlepších tenistek historie. Vyhrála čtyři gemy za sebou a mohla slavit čtvrtý titul na US Open.

“Už jsem si připravovala řeč jako zdolané finalistka, tak dobře hrála Vika v třetím setu.Ale já se zkrátka nikdy nevzdávám, za žádného stavu. “Patnáct titulů

Sebevědomí dvojnásobné olympijské vítězce ve dvouhře nikdy nechybělo. I během newyorského grandslamu řekla, že je sice jen čtvrtá nasazená, ale všichni vědí, že ve skutečnosti je nejlepší. Herne to znovu dokázala.

První grandslamový titul slavil v roce 1999. Nyní přidala patnáctý po třinácti letech. V podobně dlouhém rozpětí se to před ní ještě nikomu nepodařilo.

Sama přiznala, že na rekordy nikdy nedívala, ale nyní už přemýšlí nad tím, jak vyrovnat osmnáct titulů Chris Evertové a Martiny Navrátilové.

“Bylo by to něco výjimečného, ​​možná to zvládnu,” dodala Williamsová, která oslaví 26. září 31.narozeniny.