BRATISLAVA. Má tenisové i komplikované povahy. Martin Klišan je již dlouhou dobu slovenský tenisový hráč. V turnajích je úspěšný, ale často kritizuje kurzy na slovenském tenisu. Po ročním přestávce se Kliman vrací do týmu daviscup. Kapitán Miloslav Mecir si vybral nejsilnější boj proti Maďarsku (3. – 5. února). Také si přečtěte: Klizan nemá rád cenu vstupenek na Davis Cup, on sám koupí své fanoušky Kliesan již v lednu oznámil, že je připraven hrát.Mečíř měl s Klizan před oznámením nominace setkání, vyjasnili si situaci a spory uzavreli.Kližan možná nevidí do všeho, co komentuje

“Martin je dobrý tenista a zaslouží si být v nominaci. Neotevřel jsem dveře před ním. Udělal pár triků, ale každý z nás je jen člověk. Důležité je, abychom se z chyb poučili, “řekl Mečíř.

” Možná nevidí úplně všechny zákulisní věci, které hodnotí a komentuje. Někdy to možná tak ani nemyslí, ale v dnešním moderním světě se věci strašně rychle šíří a udělá se z toho víc, než bylo míněné. ”

Proti Maďarsku vybral kromě Klizan i Jozef Kovalik (110.v ATP), Lukáš Lacka (121.) a Andreja Martina (134). Týmová jednotka v současné době prožívá náročnější období. Ztratil posledních deset zápasů v turnaji. V Melbourne však v prvním kole byla oblíbená věc Wawrinka oblíbená. V loňském roce Slováci Maďarov zdolali (4 fotografie)

Poslední dvacet sedm let Kliman hrál v týmu před 16 měsíci. Proti Polsku vyhrál oba singly. Tenisté se však snažili pokročit do Světové skupiny 2: 3. V minulém roce se ospravedlňoval za souboje proti Maďarsku a proti Austrálii. Pro odůvodnění ze zdravotních důvodů bylo sdružení potrestáno podmíněnou pokutou ve výši 20 000 eur.Kliman druhý den poté, co Davis Cupe zahájil turnaj ve Francii.Mecier má novou práci

Mečířa nyní čeká na náročnou úlohu. Chce tým stmelit, vytvořit v něm dobrou náladu, aby se hráči soustředili zejména na zápasy. “Vezmu si to pro sebe. Vím, že to nebude snadné. No lépe se hraje v týmu, ve kterém všichni táhnou za jeden konec. “”

Klizan je specifický člověk. Nedává si do úst ústech a všichni ho známe. Proto ho bereme s rezervou a jeho slova nevnímáme až tak osobně. “Andrej Martin, slovenský tenista

Sám Klizan v lednu napsal na facebooku, že zaplatí vstupenky 50 fanouškem na únorový souboj proti Maďarsku.Vstupenky po deset eur na pátek a neděli, po pět eur na sobotu se mu zdály drahé.

“Je to čistě jeho věc. Pokud má zájem, může si koupit dva vstupenky. Ale není v jeho kompetenci, aby určoval jejich ceny, “dodal Mečíř.

S návratem Bratislavané do týmu ostatní tenisté nemají problém, byť jejich mohla ostrá kritika od Klizan dotknout.

“Kliman je specifická osoba. Nedává si do úst ústech a všichni ho známe. Proto si to vezmeme s rezervou a my nevidíme jeho slova tak osobně. Nemyslím si, že bychom měli problémy s návratem. Spíše je důležité, aby se problémy neřešily prostřednictvím médií, “vysvětlil Andrej Martin.Přečtěte si také: Přečtěte si také: My hráči bychom s Kližanovým návratem neměli problém, říká Martin