V pondělí vedoucí postavení na trhu sázkových titulů pro mistrovství v Flat Jockeysu si vyměnili místa za tři dny, když se Silvestre de Sousa a Jim Crowley vydali na kartu bankovního svátku v Epsom Downs co se ukázalo jako jednostranné odpoledne. De Sousa odstartoval den dva vítězové za Crowley, ale vyrazil do vedení s vítězstvími v prvních čtyřech závodech. El Astronaute, 11-4 šance na domorodý handicap v délce pěti kilometrů, byl jediný favorit v De Sousa je čtyřčasti, který také zahrnoval vítězství na Hurricane Rush (11-4), Ancient Astronaut (4-1) a Goodwood Zodiac (5-2) při kombinované kurzovosti 245-1.Crowley, který nahradil De Sousu jako favorit titulu v pondělí ráno poté, co se za dva týdny vydal 20 vítězů, vyčerpal z pěti jízd v Epsomu poloviční délku, na druhou stranu Hurricane Rush na palubě oblíbené skupiny Firefright. De Sousa byl vítězem loňského titulu od počátku července, kdy Ryan Moore utrpěl zranění, které ho udrželo mimo akci až do září.Rozhodnutí Richarda Hughese o odchod ze sedla o pár týdnů později umožnilo brazilskému jezdci pobývat domů 36 vítězů bez jeho nejbližšího soupeře se 132 vítězstvími.

I když se zdá, že letošní jezdecký šampionát jistě bude mnohem bližší a mohl by dojet až do dne šampionátu v Ascotu 15. října, což znamená oficiální závěr titulního závodu. De Sousa, dva z jeho hlavního soupeře se 81 vítězi , je nyní opět vázán na to, aby udržel mistrovství s většinou sázkových kanceláří, i když William Hill stále nabízí peníze.Crowley zatím má 11-10 šanci se Stanem Jamesem a vytváří 97,5% knihu za nejlepší ceny, které jsou k dispozici o předních dvou, což zdůrazňuje příkry letošního závodu.

” Necítím žádný tlak, “řekl De Sousa po svém třetím vítězství dne. “Cítím se stejně dobře jako jízda, kterou mám.Věci se daří dobře, výšky pomáhají a já doufám, že to bude pokračovat. “Ryan Moore se vrátil z úrazu s bitem na palubě Spatial v Newmarketu Přečtěte si více Jamie Codd, přední jezdecký jezdec přes skoky, přidal vítězství v domě Derby na rekord, který zahrnuje úspěch na Cheltenham a Aintree festivaly, když Hubertas, 3-1 favorit, vzal Amateur Derby přes klasický výlet o 12 furlongs. “Je to skvělé abych to udělal při mé první jízdě, “řekl Codd. “Když to uvidíte v televizi, nemyslíte, že je to skličující, ale když jezdíte, je to masivní tah pro první pět kilometrů a dokonce i klenutí v domácím rohu je docela složité.Pravděpodobně jsem tam byl příliš brzy, ale moje výmluva je, že jsem skokanský jockey. “Limato, vítěz červeného poháru, se znovu objevil jako kandidát na Group One 32Red Sprint Cup v Haydock Parku v sobotu se zdaleka vyloučil Henry Candy, jeho trenér, poté, co skončil na druhém místě v Nunthorpe Stakes v Yorku v tomto měsíci. Candy také získala Twilight Son, loňský vítěz, mezi pětdňovými vstupy pro sobotní závod a hřiště na Haydocku pravděpodobně určí, který z jeho jednokolejných sprinterů se sestaví.Limato by upřednostňoval zdravý povrch, zatímco Twilight Son má rád nějaký výsek v zemi a mohl by čekat na šampióna šampiónů v Ascotu v říjnu, pokud bude tento víkend příliš rychlý.

“Pokud to přijde příliš pevně Twilight Son, a kdyby se Limato podíval do podoby, kterou by s tím mohl zvládnout, pak by běžel, “řekla Candy. “Byl by to nejbližší rozdíl mezi závody, které se kdy pokoušel.”

Limato byl oblíbeným 3-1 na sobotním závodě, když se trh otevřel, ale byl vyřazen ze sázek po jeho běhu u York.On je nyní zpátky v sázení jako 5-1 druhá oblíbená za Quiet Reflection, vítěz Commonwealth Cupu v Royal Ascot, v 9-2. David Wachman, který vsadil 1000 vítěze Guiney v jak v Anglii, tak v Irsku, řekl v pondělí, že odešel z výcviku na konci sezóny. “Po hodně úvahách jsem se rozhodl odevzdat trenérskou licenci na konci této sezóny,” Wachman , který vycvičil Legatissimo, aby v loňské sezóně vyhrál 1000 Guineas v Newmarketu, uvedl ve svém prohlášení. “Přestože rozhodování o odchodu do důchodu není dovoleno, bude mi dovoleno trávit více času se svou rodinou a také s dalšími obchodními zájmy.”

Wachman, který je 45 let, jeho současná stáj poblíž Cashelu v roce 2002 poté, co se oženil s Kate Magnierovou, jejíž otec John stojí v čele soutěže Coolmore Stud a syndikátu krveprolití.Jeho další vítězové na velké vítězství zahrnovali Opět v roce 2009 v irštině 1000 Guineas a Bushranger v Middle Park Stakes 2008.

“Během posledních 20 let jsem trénoval mnoho krásných majitelů a rád bych “řekl Wachman.

” Povaha výcviku je taková, že máte spoustu výkyvů a pádů, ale Měl jsem dost štěstí, že jsem měl mnoho dobrých dnů a během tohoto času jsem vycvičil nějaké špičkové koně. Velký poděkování patří také všem mým zaměstnancům za jejich neochvějnou věrnost, oddanost a odhodlání a přeji jim všem to nejlepší pro budoucnost. “