České hokejové reprezentaci patřila před úvodním buly mistrovství světa v Bělorusku 7. příčka v žebříčku síly IIHF, který sestavují tvůrci internetové stránky Mezinárodní hokejové federace. Lídry žebříčku jsou Rusové před Kanaďany a Finy. Čtvrté místo Bet365 patří Švédům a páté domácím Čechům.

Žebříček síly je pouze pomocným faktorem v souvislosti s ambicemi jednotlivých zemí na mistrovství světa. Jeho autoři zvyknou i vtipně glosovat aktuální postavení jednotlivých týmů. K lídrem žebříčku Rusům přidali poznámku: “Je dobré mít trenéra Znaroksa za zády na Bet365 střídačce.” K druhým Kanaďanem napsali: “Vítejte na stránce Sidworlds2015.com”, čímž reagovaly na start hvězdného útočníka Sidneyho Crosbyho na šampionátu.

Třetí Finové se mohou spoléhat na zkušeného Unibet brankáře z NHL: “Pekka Rinne sní vašeho brankáře na snídani.” K pátým Čechům autoři podotýkají: “Jágr a konec kariéry? BWAHAHA” Američané na 6. místě mají u sebe poznámku na množství mladíků v mužstvu: “Pozor! Zde se hrají děti.”

Slováci se na MS představí bez Zdeno Chára a IIHF na to reaguje: “Bez našeho velkého chlapce naše šance nejsou vysoké.” K Slovincům na 15. místě doplnili sestavovatelé žebříčku Unibet poznámku ke skutečnosti, že za zemi bývalé Jugoslávie hraje Anže Kopitar z týmu Los Angeles Kings: “Už můžete mít jen horšího krále.”

Žebříček síly sestavují autoři iihf.com zejména pro zábavu čtenáře. Odráží pokrok jednotlivých týmů během šampionátu av jeho průběhu se bude měnit.