BRATISLAVA. Den před utkáním si hokejisté Slovanu podívali Velká čínská zeď. Poprvé během svého pětiletého působení v KHL nastoupili Bratislavané v Pekingu, kde hraje od aktuální sezóny své zápasy Červená hvězda Kunlun.

Nové prostředí jim štěstí neprinieslo.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Slovanu se nedařilo ani v Číně , prohrál i druhý zápas s Kunlun

týmu, ve kterém působí i Slovenské hokejisté Tomáš Marcinko a Martin Bakoš, podlehli 0: 2.

“Začátek jsme měli dobrý, škoda, že jsme Nepoužili jste alespoň jednu ze dvou vylepšení.Bylo to těžké utkání, jako by to bylo bezmocnější. Kunlun dlouho nehrál, dobře se na nás připravil, měl více sil, “konstatoval trenér Říha pro klubovou stránku.Zápasy Slovanu do konce základní části:

Slovanisti tak ukončili sedmizápasové sérii vítězství. Naposledy prohráli doma právě s Kunlun 1 : 2 po prodloužení.

V ostatních jedenácti zápasech jejich zdolalo jen čínské mužstvo. V současnosti na play-off ztrácejí dva body, přičemž osmé Soči má zápas k dobru.

“Naše vítězná Série je u konce, nemohu vinit hráče.Soustředíme se už na ďalšídôležitý duel na výjezdu, “dodal český kouč.

Zajímavou statistikou je, že zatímco v Západní konferenci je Slovan s 78 body na desátém místě, ve Východní by byl se stejným bodovým ziskem na šesté příčce .Kľúčový duel s Podolsk

Do konce základní části čeká hokejistů Slovanu ještě šest zápasů. Náročnou vnější sérii uzavřou v sobotu 28. ledna (8.00 SEČ) na ledě Vladivostoku, který bojuje o play-off ve Východní konferenci.

Následně čekají na svěřence Miloše Říhy tři domácí zápasy v průběhu čtyř dnů.

v prvních dvou případech si změří síly se silným Jaroslavl a Dynamem Moskva. Výhodou pro Bratislavanů může být fakt, že Oba týmy již zajistily účast v sekci vyřazování z provozu.Slovan prohrál v Číně proti tamnímu Kunlunu 0: 2.

Třetí a možná i klíčový duel odehrají s přímým konkurentem o play-off vítěz Podolsk, na který Slovanisti ztrácejí momentálně pět bodů.

V posledních dvou zápasech dlouhodobé části nastoupí proti Záhřebu, nejprve na domácím ledě ao dva dny později i v chorvatské metropole.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Když my nehrajeme čestně, tak už nevím kdo, bránil se trenér Říha

Hokejisté Medveščak ztrácejí aktuálně na play-off dvanáct bodů a je velký předpoklad, že v těchto duelech už nebudou hrát o postup.Pomôže Slovanu Minsk?

O místenku ve vyřazovací části bojuje Slovan s dalšími čtyřmi mužstvy.Nejlepší výchozí pozici má šesté Dinamo Minsk, které má 84 bodů a navíc o tři zápasy méně než jeho konkurenti.

Sedmý je Podolski s 83 body, osmé Soči s 80 body, deváté Helsinki se 79 body a desátý Slovan Stále má menší bod. Tato situace nastala po skončení Slovanského zápasu v Kunlunu. Slogan hráči mohou také pomoci hokejistům Dinama Minsk. (Zdroj: TASR)

Za předpokladu, že Minsk postoupí do play-off, bude pro Slovan důležitý i tím, že do konce základní části může sebrat body Helsinkám i Podolsk.

Lehký Neexistuje ani Podoľsk, který stále stojí proti Kunlunu a Vladivostoku.Soči naopak ještě čekají po dva zápasy proti CSKA Moskva či Novgorodu a jednou nastoupí proti Petrohradu.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Slovan se přibližuje k cíli, ačkoli ho srážejí nekřesťanské fauly

Přijatelný los mají Helsinki, které si ještě dvakrát zahrají s nevýraznou Jugra či Jekatěrinburgem a Nižněkamsk, které mají už jen minimální šanci na play-off.