BRATISLAVA. Za sedm let, co se hraje Kontinentální hokejová liga, se nezrodil výsledek s vyšším než desaťgólovým rozdílem.

Až přišel středeční zápas CSKA Moskva – Slovan Bratislava 12: 0.

Hráči, trenéři a vedení Slovanu před posledním tripem v této sezoně KHL do Ruska prohlašovali, že i když už nemají šanci postoupit do play off, ligu chtějí dohrát se ctí. Zde je důkaz, jak vážně to mysleli. Proti nejlepšímu týmu ligy předvedli odevzdaný výkon bez útočných ambicí a s obrovskými chybami v obraně.Trenér: Je za tím mnoho věcí

“V šesté minutě jsme prohrávali 0: 3 a pak jsme se už jen dívali na hru,” cituje portál Sovetskij sport trenéra Slovanu Petriho Matikainena, kterému se nepodařilo motivovat hokejistů, když už nemohou postoupit.

“Klub prožívá složitou sezónu a iv mužstvu je nyní velmi obtížná situace. Chtěli jsme dohrát ligu důstojně a místo toho jsme předvedli takový hokej. V KHL se nemůže stát výsledek s takovým gólovým rozdílem.Je za ním mnoho věcí. “

Finský kouč naznačil problémy ve Slovanu, ale neodpověděl na otázku, zda jsou za slabou hrou i zpožděné výplaty.

Vedení Slovanu se nenaplnil plánovaný rozpočet 13 milionů eur, generální manažer Maroš Krajči se ještě v prosinci pro SME vyjádřil, že klub “neví garantovat pravidelné vyplácení výdělků”. Úzký hráčský kádr ve sezoně ještě více zdecimoval četná zranění.

“Ztrácely jsme hráčů a za ně přicházeli mladíci,” připomněl trenér. “V poslední době hrajeme na tři pětky, chlapci jsou unavení.”

Slovan prohrál čtyři zápasy za sebou, před soubojem s CSKA podlehl i Jokerit Helsinky 0: 4, Dina Riga 0: 6 a Atlantu Mytišči 3: 4. Má z nich skóre 3:26.Z posledního místa Západní konference se už zřejmě nepohne.

Do konce základní části odehraje ještě pět setkání, nejblíže už v pátek v Nižním Novgorodu.

Dosud prohrál Slovan v KHL nejvyšším rozdílem v Jekatěrinburgu 1: 8 na podzim 2013. Rekordní výsledek z ledu CSKA letěl do světa, je špatnou reklamou pro hráče, klub i slovenský hokej.

“Byl to nejhorší zápas, jaký jsem kdy zažil,” řekl pro portál HC Slovan obránce Michal Sersen.

“Myslím, že všechno je to jen v našich hlavách. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek, nikdo z nás nic nevypustil. Pravděpodobně se setkalo mnoho špatných okolností, které nezahráli pro nás.V Nižním Novgorodu chceme napravit to, co se stalo v zápase s CSKA. Abychom nepotopily sebe a klub ještě více. “

V obraně by měl již nastoupit uzdravený obránce Ivan Baranka, který pro zlomenou ruku chyběl sedm týdnů. Vypadá to na EBEL ligu

Slovan dohrává svou třetí sezónu v KHL v nejistotě. Nikdo teď neví, zda bude v této lize pokračovat. Naději ztrácí i generální manažer klubu.

“Stále je možnost, že budeme pokračovat v KHL, ale osobně to už nepovažuji za velmi reálné,” řekl Maroš Krajči pro .týždeň.

“Problém není ani tak se samotnou KHL jako s tím, že pokud chceme uvažovat o nějakých jiných možnostech, tak to musíme udělat už teď, to se nedá odkládat.My už nyní musíme říci jiným ligám, zda do toho jdeme, nebo ne. V KHL se o další sezóně reálně rozhoduje až někdy v létě, ale pro nás je to pozdě. “

Dvanásťgólový debakl nahrává v Rusku názorem, že slovenský účastník je v lize nepotřebný.

“Mužstvo CSKA udělalo rázný krok k prvenství v základní části ligy a Slovan – k odchodu z KHL.Takových mužstev bez vůle se liga musí zbavit, “napsal Sovetskij sport.

Pro Slovan by tak v příští sezoně připadaly v úvahu česká extraliga, rakouská soutěž EBEL a domácí extraliga.

Slovenské kluby by návrat osminásobného mistra do Tipsport extraligy přivítali.

Pro Slovan však vypadá nejreálnější přestup do EBEL, kde by hráli týmy ze sedmi zemí – kromě Rakouska i ze Slovinska, Česka, Itálie, Maďarska, Chorvatska a Slovenska.