KOŠICE. Po dvou letech se alespoň na jeden den obnoví rivalita mezi hokejisty HC Košice a Slovanu Bratislava. Oba přední slovenské kluby se setkají ve středu v 17:00 v přípravném utkání v košické Steel aréně.

Souboj je už déle vyprodán, na východě republiky budou mít silné fanouškovské zastoupení oba tábory. Kapacita Steel arény – košického Stadionu Ladislava Trojáka je 8347 diváků.

Poslední vzájemný zápas odehráli oba soupeři v sezóně 2011/2012, od ročníku 2012/2013 působí Slovan Bratislava v Kontinentální hokejové lize (KHL). Poslední duel vyhrál Slovan gólem Hudacký

V zatím posledním souboji obou rivalů vyhrál Slovan v Košicích 21. dubna 2012 po gólu Libora Hudacký v prodloužení 2: 1 a oslavoval mistrovský titul.Oba týmy dosud odehráli 162 vzájemných soutěžních zápasů, z nichž vyhráli košičtí oceláři 73 a hajní o deset víc. Šest duelů skončilo remízou. I skóre hovoří ve prospěch Bratislavanů 510: 479.

Pro mnohé hráčů bude novinkou, že hledisko v přípravném utkání bude vyprodáno. Nebude se sice bojovat o body či pohár, ale o prestiž.

“Slovan je Slovan a rivalita v extralize šla po jeho odchodu dolů. Musíme to však respektovat a nyní si užít tento zápas. Velmi se těšíme na Slovan i vyprodanou halu. Doufám, že divákům nabídneme výborný hokej a všichni budou spokojeni, “uvedl na webu hokej.sk kapitán Košic Peter Bartoš.

Specifický bude duel zejména pro Ladislava Nagye.Košický odchovanec se loni rozbíhal do sezóny v HC Košice a následně odešel do Jokerit Helsinky. Během tohoto léta se stal novou posilou Slovanu Bratislava. V extralize mohlo zůstat alespoň béčko Slovanu

“Já jsem jen rád, že lidé přijdou na hokej v takovém počtu iv letním období. Slovenský hokej potřebuje plné haly. Bude to jen příprava a trenér bude zkoušet hráčů, pokud mě však postaví, tak si to na domácím ledě jednoznačně užiji. Přijde se na mě podívat mnoho známých a já se už toho zápasu nemohu dočkat. Doufám jen, že mě Košičané nevypískajú, “poznamenal pro hokej.sk Ladislav Nagy.Fanoušci na východě jen velmi těžko akceptují odchody hráčů z Košic do Slovanu.

“Je třeba se na to podívat tak, že Slovan je jediným Slovenské mužstvem v KHL. Vím, že mnoho lidí je z jeho odchodu z extraligy naštvaných a možná by bylo lepší, kdyby zůstalo v extralize alespoň béčko Slovanu . je to ale prostě tak, jak to je. pro slovenský hráčů je lákavé hrát doma a přitom v této špičkové lize. a každý z nás se snaží dělat všechno proto, abychom prostřednictvím klubu reprezentovali náš hokej v dobrém světle, “dodal pro specializovaný hokejový portál Ladislav Nagy.