Slovensko bude 9. dubna v novém vydání žebříčku Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) figurovat podle propočtů na 20. místě. Bylo by to nejvyšší umístění od února 2011, kdy mu patřila stejná příčka. Slováci by měly posunout výše díky úspěchům v zápasech s Lucemburskem a Českem. V renkingu sice budou mít o dvanáct bodů méně než v posledním vydání, ale posunou se před Alžírsko a Pobřeží slonoviny o dvě příčky výše. Pod Pobřeží slonoviny by měl dostat i Wales. Slováci by už byly hned za Čechy. Dosavadním maximem Slovenska v žebříčku FIFA je 16. místo ze září 2010.

V žebříčku FIFA by mělo ik 9. dubnu zůstat podle propočtů na prvním místě Německo před Argentinou, na třetí příčku by mělo posunout Belgie a vyměnit na ní Kolumbii. Španělsko se vrátí do elitní desítky.

Slovensko má stále šanci figurovat 25. července v Petrohradě při losu kvalifikace mistrovství světa 2018 v prvním výkonnostním koši. Na základě současného postavení by figurovalo v druhém, vše mohou změnit ještě červnové mezistátní zápasy. V prvním by v současnosti byly Německo, Belgie, Nizozemsko, Rumunsko, Anglie, Portugalsko, Španělsko, Chorvatsko a Itálie. Slovensko by se nyní v kvalifikaci určitě nesetkalo s Českem, Walesem, Rakouskem, Švýcarskem, Francií, Polskem, Dánskem a Islandem. Do evropské kvalifikace o postup na MS 2018 zasáhne 52 mužstev, které rozdělí při petrohradském losu do devíti skupin – sedm šestičlenných a dvou pětičlenných. Vítěz každé z nich postoupí přímo do Ruska, osm nejlepších týmů z druhých míst čeká play-off o zbývající čtyři místa.