Slovenský profesionální kickboxer Tomáš Možný zvítězil v sobotu na turnaji Glory 29 v Kodani, když si v duelu těžkých vah poradil s Turkem Čihadla Kepenekom na body po extra kole. Šlo o historicky první účast Slováka na jednom z nejprestižnějších turnajů v kontaktních sportech vůbec.

Obrovitý zástupce klubu Body Gym Poprad (202 cm, 110 kg) předvedl v dánské metropoli dokonalý obrat. V prvním kole ho po tvrdém úderu počítali, ale koncentrovaným výkonem v dalším průběhu postupně přiklonil misky vah na svou stranu.

Umně využíval výškovou převahu a soupeři způsoboval problémy především kopy a koleny na hlavu. Jeho převaha z druhého a třetího kola nakonec vyústila do extra kola, ve kterém měl kondičně navrch a díky větší aktivitě ho rozhodci jednomyslně určili za vítěze.

Takto jsem se ještě po zápase nikdy necítil. Uspět na Glory je skutečně něco výjimečného, ​​měl jsem slzy na krajíčku. Je to velké povzbuzení do další kariéry a věřím, že i pěkné zviditelnění pro Slovensko, “řekl 24-letý rodák z Košic.

Matchmaker Glory Cor Hemmers na jeho adresu uvedl, že je zajímavým bojovníkem s potenciálem do budoucna, který však musí zapracovat na boxu a obraně.

“Je to tak, i když co se týče boxu, už nějaký čas mám problém s pravou rukou a to se projevilo iv tomto zápase. Rozhodně však musím zesílit, absolutní elita je ještě tvrdší než Kepenek,” přiznal Možný, který upravil svou bilanci na 15 vítězství, 4 prohry a 2 remízy.

Úřadující mistr Evropy organizace WKN se díky triumfu představí na minimálně ještě jednom turnaji Glory. Podle slov jeho trenéra a manažera Lukáše Bodyho se tak nestane na květnovém Glory 30 v Los Angeles, ale hned na následujícím Glory 31 v Amsterdamu (datum zatím není určen, pozn.).