Krasnodar. FK Krasnodar, Rusové, získal v prvním čtvrtletí šestnácté konfrontace v Evropské ligě o 1-0 výraznější rozdíl mezi tureckými hráči Fenerbahce.Přečtěte si také: V Evropské lize mohou nastoupit čtyři Slováci, Stoch v nominaci není

Jediný gól utkání, které vedly slovenský rozhodčí Ivan Kružliak, Martin Balko a Tomáš Somoláni, vstřelil už ve čtvrté minutě 25letý švédský tvůrce hry domácích Viktor Claesson, který je zimní posilou z Elfsborg a prosadil se hlavou hned při prvním soutěžním dotyku s míčem ve svém novém působišti.

Za hosty nehrál pro žluté karty Martin Škrtel, Miroslav Stoch není na soupisce istanbulského klubu na zápasy Evropské ligy.Spartu srazila červená karta </​​p>

Fotbalisté Sparty Praha prohráli vysoko 0: 4 na trávníku ruského FK Rostov a před budúcotýždňovom odvetou jsou jejich vyhlídky na postup zanedbatelné.

Hosté srazil Tiémoko jednatel, který za stavu 0: 1 už v 32.minuta viděla červenou kartu. Rostov dosáhl svého rekordního vítězství na mezinárodní scéně, naopak Pražani vyhrál nejvíce stručné utkání od roku 1981 v Neuchatu, připomněl iDnes.cz. “Bojovali jsme, byli jsme všude pozdě,” řekl Tomáš Požár, trenér Sparty Praha. “Nechtěli jsme, aby náš soupeř abychom získali standardy, protože jsme věděli, jak silní byli. Tým nás dostal pod tlak a vstřelil gól.A pak ta červená karta…”Takto vypadal zápas Sparty v Rostově (6 fotografií)

” Vzhledem na výsledek bude těžké hrát v odvetě o postup, ale alespoň si budeme chtít napravit reputaci, “dodal trenér pražského klubu.Greguš zápas nedohrál

Na prahu průniku do osmifinále druhé nejprestižnější kontinentální klubové soutěže je Olympique Lyon, který si veze úspěch 4: 1 z nizozemského Alkmaaru.

Skóre otevřel 19letý talent Lucas Tousart . Pak se dvakrát prosadil Alexandre Lacazette, který dal 13 gólů v ostatních jedenácti soutěžních vystoupeních.

Čestný zásah nizozemského týmu dosáhl z pokutového lopu Alireza Jahanbakhsh. Houss Aouar odpověděl v uplynulém čase.

Slovenský záložník Ján Greguš má od 72.minuty zahrál při slibném vítězství FC Kodaň 2: 1 v Sofii nad Ludogorcom Razgrad a stihl si vykoledovat vylúčenie.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Slovenský hráč netakticky riskoval a byl vyloučen. Neprávem?

Krajan László Beneš, který nefiguruje v zápise o utkání, nemůže mít radost z domácí prohry Borussie Mönchengladbach 0: 1 s Fiorentinou.

Gólem z přímého kopu oslavil své 23.narozeniny Federica Bernardeschiho.

Šachtar Doněck rovněž uhrál cenných 1: 0 venku – a to ve Vigu proti CELTA. Překvapením je prohra Tottenhamu Hotspur 0: 1 v Gente.Hral i Mak

V šlágru večerní kolekce sedmi duelů se AS Řím blýskl vítězstvím 4: 0 na hřišti úřadujícího semifinalistou této soutěže FC Villarreal zásluhou tří druhopolčasových gólů Edina Džeka a jednoho Emersonovou z úvodní části.

Anderlecht Brusel zdolal slibně 2: 0 Zenit Petrohrad dvěma trefami 23letého Ghaňana Franka Acheamponga už v úvodní třetině souboje.

Róbert Mak nastoupil za ruské mužstvo v 65.minutu.Výraz…

Manchester United zvítězil nad AS St. Étienne jasně 3: 0 díky hrdinu Zlatana Ibrahimoviće. Švédský světoběžník během své kariéry dal sedmnáct branek ve čtrnácti utkáních se zmíněným francouzským klubem.

Schalke 04 Gelsenkirchen si poradilo v Soluni s PAOK-em vysoko 3: 0.

Guido Burgstaller má na kontě patnáct branek z ostatních devatenácti zápasů, přidali se k němu Max Meyer a Klaas-Jan Huntelaar.Ajax neskóroval podruhé z 50 zápasů

Besiktas Istanbul triumfoval 3: 1 na půdě Hapoelu Beerševa.

Legia Varšava přestoupila s Ajaxem Amsterodam. Holandský gigant neskóroval pouze podruhé z nejčerstvějších 50 duelů a může být rád, že neinkasoval, jelikož si Kenny Tete přivodil vyloučení kartami v 71. a 84.minúte.Jakub Czerwinski (vlevo) z Legie Varšava padá po souboji s Davinsonom Sanchezem. (zdroj: TASR / AP) Evropská liga – 16., první zápasy: